Nema Ibre, nema ni problema! Španci u šoku, Švedska napravila veliko iznenađenje i preuzela vrh tabele

Autor Nemanja Stanojčić

Švedska je iznenadila Španiju i zasjela na vrh u grupi B

Svedska-iznenadila-Spaniju-u-kvalifikacijama-za-Svetsko-prvenstvo Izvor: Profimedia

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo donele su puno uzbuđenja, posebno u grupi B.

Glavni favoriti pred start su bili Španci, ali su poslije četiri odigrana kola na drugom mjestu, prvi su Šveđani sa maksimalnim učinkom.

Da tako bude postarala se upravo Švedska koja je u derbiju grupe savladala Španiju - 2:1 (1:1).

Krenulo je dobro za polufinaliste nedavno završenog Evropskog prvenstva. Karlos Soler je pogodio u petom minutu. Ali, prednost se nije dugo zadržala. Već u narednom minutu je Aleksander Isak izjednačio i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Po povratku na teren je Viktor Klaeson pogodio mrežu Unaija Simona u 57. minutu i tako doneo svom timu tri boda. Luisu Enrikeu nije pomoglo ni što je poslije toga napravio svih pet promjena.

Šveđani možda nemaju Zlatana Ibrahimovića, ali izgleda da nemaju ni previše problema u ovim kvalifikacijama. Priliku da zabilježe i četvrti trijumf imaće 8. septembra na gostovanju Grčkoj.