• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Odrekao se Srbije, dva puta mijenjao ime: Sad ima posao karijere - El Maestro stigao u Tursku!

 Dragan.jpg
Autor Dragan Šutvić

Iz rodne Srbije odselio se u Veliku Britaniju, a tamo nije želio da bude na lošem glasu.

Fudbalski trener Nestor El Maestro (38), Srbin koji radi sa engleskim pasošem, novi je trener turskog Geztepea. Prethodnih dana taj turski tim tražio je trenera za nastavak sezone, a izbor je pao na Nestora koji se prvobitno prezivao Jevtić, ali je dva puta promijenio ime!

Uradio je to jer se stidio Srbije i političkih prilika u njoj kada je prije više od dvadeset godina, kao dječak, stigao u Englesku. Prvo je Nestor Jevtić promijenio u neko nebitno - klasično britansko ime, a zatim u Nestor El Maestro, jer mu je zvučalo odlično!

Možda će vas zanimati

Uporedo sa tim promjenama, fudbal mu je postao život. Nije bio dovoljno dobar da igra, ali je želio da učestvuje na sve način. Kao trener, skaut, neko ko će biti što bliže akciji.

Posao u turskom timu biće mu peti samostalni u karijeri, ali i najveći izazov do sada. Imaće šansu da se na pravi način predstavi fudbalskoj Evropi, koja ga je stidljivo upoznala kao pomoćnog trenera u Bundesligi i osvajača prvenstva Slovačke sa Spartakom iz Trnave. 

Tokom trenerske karijere Nestor Jevtić, odnosno el Maestro kako je odlučio da se preziva kada je postao punoljetan, trenirao je Spartak iz Trnave, CSKA iz Sofije, Šturm Grac i Al-Tavon iz Saudijske Arabije. Kao pomoćnik učio je trenerski zanat u Šalkeu, Hanoveru, Hamburgu i Austriji iz Beča.

Tagovi

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC