Prvotimac Rome ušao u istoriju fudbala: Prvi je poentirao u tri evropska takmičenja!

Lorenco Pelegrini postigao je bar jedan gol u sva tri evropska takmičenja!

lorenco pelegrini ušao u istoriju postao prvi strijelac u tri evropska takmičenja  Izvor: EPA/FABIO FRUSTACI

Prvotimac Rome Lorenco Pelegrini ušao je večeras u istoriju fudbala:

postao je prvi igrač koji je postigao pogodak u sva tri postojeća evropska klupska takmičenja!

Vezni fudbaler "vučice" večeras je, u duelu sa sofijskim CSKA, izjednačio rezultat u 25. minutu i postao prvi čovjek kojem je pošlo za rukom da poentira u Ligi šampiona, Ligi Evrope i Konferencijskoj ligi.

U najjačem takmičenju ima jedan pogodak na svom kontu, a postigao ga je 7. novembra 2018. godine protiv CSKA iz Moskve.

Kad je u pitanju Liga Evrope, tu je trenutno na četiri pogotka, a debitantski je upisao 3. novembra 2016. godine, u duelu sa bečkim Rapidom.

Osim gola za 1:1, njegovo djelo bio je i treći gol Rome, a u 74. minutu je ustupio mjesto na terenu Tamiju Abrahamu, koji je u 84. minutu zapečatio sudbinu Bugara za 5:1.