Autor Mladen Šolak

Iako su se neki nadali da bi Luksemburg mogao bar da žestokom borbom oteža rivalu Srbije, to se nije dogodilo.

Ronaldo izveo dva penala za deset minuta: Nema čuda, "orlove" čeka teži put ka Svjetskom prvenstvu! Izvor: MN PRESS

Dok reprezentacija Srbije na "Marakani" igra protiv Azerbejdžana, Kristijano Ronaldo je za samo 10 minuta pokazao da naš tim neće imati pomoć na putu ka Svjetskom prvenstvu!

"CR7" je za samo 10 minuta izveo dva penala protiv Luksemburga i oba je pretvorio u golove za velikih 2:0 u Sao Žoao da Vendi.

Doduše, drugi kazneni udarac morao je dva puta da izvede, ali nije mu bio problem da i tada savlada golmana gostiju Antonija Morisa.

S obzirom na takav početak, a onda i na treći gol Portugalaca udarcem Bruna Fernandeša, Portugalcima već možemo da upišemo pobjedu, pa je jasno ono što se pretpostavljalo i pred početak večerašnjih utakmica:

Srbija će morati da pobjedi i Azerbejdžan u Beogradu i Portugal u gostima, 14. novembra.

Do tada, Ronaldo i drugi gostovaće Republici Irskoj 11. novembra i ostaje da se vidi da li će Irci uspjeti da se ozbiljnije suprotstave velikom favoritu, mada bi trebalo biti objektivan i priznati da su za to zaista male šanse.

U svakom slučaju, naš tim zavisi i dalje sam od sebe i ako ne bude neprijatnog iznenađenja protiv Azerbejdžana, početkom novembra "orlovi" će se sami pitati za direktan plasman na Mundijal u Kataru, koji će biti odigran naredne jeseni.

A do tamo bi mogla da stigne i kroz baraž.