Pobijedili Partizan u Beogradu, pa razbili vicešampiona: Rival crno-bijelih igra sve bolje - Gent surov u derbiju!

Belgijska ekipa upisala i drugu pobjedu ove sedmice.

liga belgije gent pobijedio genk u derbiju 3 0 Izvor: Profimedia/MN Press

Bio je Gent u Beogradu ove sedmice i uspjeli su da savladaju Partizan u 3. kolu Konferencijske lige (1:0), ali to izgleda nije bila njihova najbolja partija ove nedjelje.

Ekipa Aleksandra Stanojevića imala je prilike da u nedjelju vidi još bolju igru svog rivala na evropskoj sceni, pošto je Gent savladao Genk na gostovanju 3:0!

Ekipa koja je slavila u Humskoj ovog četvrtka pokazala je još bolju partiju protiv vicešampiona Belgije, pošto su ih razbili u zanimljivom susretu.

Gent je poveo u 43. minutu preko Matisa Samoisea, Roman Bezus je poslije sat vremena duplirao prednost iz penala, da bi na desetak minuta pre kraja meča Tarik Tisudali postavio konačnih 0:3 za Gent.

Genk je tako upisao već peti poraz u belgijskoj Župile ligi, dok ih je Gent ovim trijumfom "preskočio" na tabeli i sada je Partizanov rival na devetom mjestu i u usponu forme.

Partizan će protiv Genta ponovo igrati u Konferencijskoj ligi 4. novembra u Belgiji.