Zvezda prati Partizan, Ben za 1:0 na "Marakani"! Crveno-bijeli se namučili da savladaju svog bivšeg golmana!

Crveno-bijeli savladali Nišlije u Ljutice Bogdana!

superliga srbije crvena zvezda radnički niš 1 0 Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda prati Partizan!

Nekoliko sati nakon što su crno-bijeli nakratko "pobjegli" na osam bodova prednosti, branilac titule je savladao Radnički iz Niša 1:0 i opravdao ulogu favorita na "Marakani".

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI 1:0 (0:0)

Golom El-Fardu Bena na odličnu asistenciju Loija Dionija u 54. minutu, ekipa Dejana Stankovića primakla se Partizanu na pet bodova zaostatka, uz odigranu utakmicu manje. Bio je to "tvrd" meč, u kojem su Mirko Ivanić i Milan Rodić svojim kreacijama stvorili nekoliko prilika crveno-bijelih, ali te šanse nisu bile korišćene.

Najbolju je imao upravo Ben i to samo nekoliko minuta poslije gola, kada ga je Rodić "izbacio" na zicer situaciju pred bivšim golmanom Zvezde Damirom Kahrimanom. Međutim, iskusni čuvar mreže je na vrijeme istrčao i iskoristio to što je Ben sačekao da "prebaci" loptu na levu nogu.

Prije i poslije te situacije Zvezda nije bila tako blizu Kahrimanove mreže, što pokazuje da će iz večerašnjeg meča prije svega pamtiti rezultat i produženi niz mečeva bez poraza, a tek onda igru kojom je pobjeda ostvarena i u kojoj je bilo malo trenutaka za pamćenje.

Zvezda je nastupila bez Aleksandra Kataija i Milana Pavkova, koji su i dalje odsutni, Filipo Falko tražio je i večeras svoju formu i nije mnogo uradio, dok je Ivanić u prvoj utakmici od potpisa novog ugovora pokazivao zašto je uz Kataija najkreativniji igrač crveno-bijelih.

Naredni meč Zvezda će odigrati protiv Radnika u Surdulici, u srijedu od 17 časova.