Prvak Evrope dominirao, ali jedva pobijedio Malme: Čelsiju "minimalac", Nijemcima pripao derbi bundesligaša!

Odigrana su prva dva meča u Ligi šampiona ove večeri.

liga šampiona malme čelsi volfsburg salcburg  Izvor: Profimedia

Odigrane su prve dvije utakmice Lige šampiona u utorak uveče, a u terminu od 18.45 pobjede su upisali Čelsi u grupi H i Volfsburg u grupi G.

Šampion Evrope nije briljirao, ali je uspio da slavi u Švedskoj protiv Malmea - 1:0.

Čelsi je poslije dvije pobjede i jednog poraza upisao novi trijumf u Ligi šampiona, pošto su i drugi put bili bolji od šampiona Švedske. Jedini strijelac na meču je bio Hakim Zijeh u 56. minutu, čime je "skratio" muke svom timu.

"Plavci" su dominirali od prvog do posljednjeg minuta, imali su 22 udarca i 11 u okvir gola domaćih, spram nijednog šuta u gol Eduara Mendija.

Zijehov pogodak je ipak "slomio" Malme, za koji je od 86. minuta u igri bio srpski internationalac Veljko Birmančević.

Standings provided by SofaScore LiveScore

U drugom susretu u ranijem terminu, Volfsburg je savladao Salcburg 2:1.

Ridle Baku je već u 3. minutu doveo Nijemce u vođstvo, da bi Maksimilijan Veber bio precizan poslije pola časa za izjednačenje za austrijskog bundesligaša. Ipak, nije Salcburg uspio da ostane neporažen u Njemačkoj.

Lukas Nmeča je u 60. minutu zatresao mrežu i tako donio "vukovima" prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone.