Iz "dvojke u keca" u Berlinu! Borusija povela, Holand asistirao, ali je uslijedio preokret Herte!

Borusija iz Dortmunda gubi korak za vodećim Bajernom. Na zimsku pauzu zbog Božića i Nove godine će otići sa devet bodova minusa.

Drugoplasirana Borusije je željela da u Berlinu smanji bodovnu razliku u odnosu na minhenski Bajern, ali nije uspjela u svojoj namjeri zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu Herte i Marku Rihteru, dvostrukom strijelcu!

I to nakon preokreta, iz "dvojke u keca" na Olimpijskom stadionu u veoma efikasnom meču, za razliku od ostalih subotnjih utakmica 17. kola Bundeslige.

HERTA - BORUSIJA DORTMUND 3:2 (0:1)

"Milioneri" su od starta žestoko krenuli prema golu Aleksandra Švolova, kapiten gostiju Marko Rojs je već u 13. minutu glavom umalo donio prednost Borusiji, ali su i berlinski fudbaleri imali svoje šanse, a najbolju samo tri minuta kasnije.

Tada je francuski vezista Mizijan Maolida pogodio mrežu dortmundske ekipe, međutim, poslije intervencije iz VAR sobe, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Nedozvoljene pozicije nije bilo u 31. minutu kada je nakon brzog kontranapada Borusija stigla do vođstva.

Erling Holand je primio loptu na nekih 20-ak metara, proslijedio je do Julijana Branta, koji se ubacio iz drugog plana u kazneni prostor, a on je potkopao loptu i pogodio mrežu - 0:1.

Početkom drugog poluvremena, Herta je uspjela da stigne do izjednačenja.

Akcija je krenula od polovine Berlinčana, Vladimir Darida je uposlio Ishaka Belfodila, koji je istrčao nekih 40-ak metara i plasirao loptu ispod golmana Marvina Hica - 1:1.

Gosti se nisu ni oporavili od šoka, uslijedio je preokret. Maolida je pronašao Marka Rihtera na ivici kaznenog prostora, a on je majstorski pogodio pod prečku za vođstvo berlinske ekipe - 2:1.

Samo tri minuta kasnije, poslije udarca Holanda, rezervista Borusije Torgern Azar, koji je ušao umjesto Rojsa, pogodio je mrežu za izjednačenje, ali i taj pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao norveški napadač.

Očekivao se potom snažan pritisak "milionera", međutim, Herta je postigla i treći pogodak u 69. minutu i to ponovo je bio strijelac Marko Rihter!

Poslije udarca Belfodila, golman Borusije je odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao Rihter i pogodio mrežu - 3:1.

Činilo se da je time stavljena tačka na šestu pobjedu Herte u sezoni za bijeg od opasne zone, ali su fudbaleri Borusije smanjili u 83. minutu lijepim golom glavom Štefena Tigesa - 3:2.

Ipak, do kraja se rezultat više nije mijenjao pa su "milioneri" uknjižili peti poraz i udaljili se od borbe za titulu. Na zimsku pauzu zbog božićnih i novogodišnjih praznika, Borusija će otići sa "minusom" od čak devet bodova u odnosu na šampiona.