Siti pregazio najbogatiji klub na svijetu: Čelsi kiksao kod Vulverhemptona

Autor Haris Krhalić

Mančester siti nadigrao je ekipu Njukasla rezultatom 4:0, dok je su Čelsi i Vulverhempton odigrali bez golova.

Njukasl Mančester siti 0:4 18.kolo Premijer lige Izvor: Profimedia

Fudbaleri Mančester sitija su u 18. kolu Premijer lige, na St. James Parku, pobijedili ekipu Njukasla rezultatom 4:0 te su tako potvrdili odličnu formu osmim uzastopnim prvenstvenim trijumfom.

Njukasl - Mančester siti 0:4 (0:2)
/Diaz 5, Kanselo 27, Mahrez 63, Sterling 83/

Građani nisu mogli poželjeti bolji početak utakmice s obzirom da su stigli do pogotka već u petoj minuti. Strijelac je bio Diaz na asistenciju Kansela – 0:1.

Kanselo se zatim i sam upisao u strijelce u 27. minuti za sigurno vođstvo za Siti na poluvremenu od 0:2.

U drugom poluvremenu viđena je još bolja igra Sitija protiv nemoćnog domaćina. Igralo se uglavnom pred golom “svraka”.

Pravo je čudo kako domaći nisu doživjeli potpunu katastrofu budući da je Siti stigao još samo do dva pogotka. Mahrez je bio strijelac u 63., a Sterling u 86. minuti za konačnih 0:4.

S druge strane, Čelsi se nije proslavio na gostovanju kod Vulverhemptona. Igrao se dosta lošiji fudbal, a domaćini su u prvom poluvremenu bili puno bolji od tima iz Londona.

U nastavku meča Čelsi je preuzeo terensku inicijativu, ali izostali su šanse kao i golovi.

Siti se ovom pobjedom učvrstio na prvom mjestu sa četiri boda više u odnosu na drugoplasirani Liverpul koji ima utakmicu manje.

Čelsi je ostao na trećem mjestu, dok je Vulverhempton na osmom. Njukasl je na predzadnjoj 19. poziciji.

Siti u narednom kolu dočekuje Lester, dok Čelsi gostuje kod Aston vile.