Gol Argentinca izazvaće komentare! Igrač Bajera sam sebe pogodio u ruku, ali pogodak je priznat! (VIDEO)

Bajer je poveo iz čudnog gola koji, ipak, za sudije na terenu i VAR sobi nije bio sporan.

igrač bajera se pogodio u ruku prije gola Izvor: EPA-EFE/MIKA VOLKMANN

Poslije poraza u prošlom kolu od Majnca, Bajeru je bila potrebna pobjeda nad "davljenikom" Arminijom, u trci za mjestom koje vodi u Ligu šampiona.

Na kraju su do nje i stigli, i to veoma ubjedljivo (3:0), a značajan detalj dogodio se poslije pola sata igre.

Argentinski napadač Lukas Alario je materijalizovao terensku inicijativu "farmaceuta", ali je prije nego što se zatresla mreža tima iz Bilefelda jedna situacija privukla pažnju…

Paulinjo je, naime, želio da uposli saigrača u fazi napada, ali je u namjeri da to uradi sam sebe pogodio u ruku, poslije čega je lopta stigla do Alarija koji je poentirao iz neposredne blizine.

Igrači gostujućeg sastava smatrali su da pogodak mora da bude poništen zbog igranja rukom, ali takvog mišljenja nije bio glavni arbitar, kao ni oni u VAR sobi, pa je Arminija morala da pođe sa centra.

U drugom poluvremenu je, ipak, taj pogodak pao u drugi plan. Za to se pobrinuo Musa Diabi, koji se sa dva nova gola učvrstio na drugom mjestu klupske liste strijelaca (12), iza neprikosnovenog Patrika Šika (20).

Jedan od prvih "komšija" Arminije, prilično neočekivano pred start sezone, jeste Borusija iz Menhengladbaha, kojoj je VAR "ukrao" pobjedu u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena!

"Vukovi" su krajem prvog poluvremena bili u prednosti od dva gola, ali su domaći, ipak, našli način da preko Markusa Tirama i Brila Emboloa dođu do izjednačenja.

Drugi gol stigao je 12 minuta nakon što je gost ostao sa deset igrača na terenu zbog isključenja Maksensa Lakroe, da bi u sudijskom vremenu Matijas Ginter pogodio za 3:2...

Taj rezultat je, ipak, kratko stajao na semaforu jer je gol poništen zbog prekršaja nesuđenog strijelca!

U isto vrijeme, značajne pobjede u borbi za plasman u evropska takmičenja (možda i Ligu šampiona) uknjižili su Union Berlin, koji se trijumfom nad Majncom vratio na pobjednički put poslije tri vezana poraza, kao i Frajburg, koji poslije ubjedljive pobjede nad Hertom drži upravo četvrtu poziciju, posljednju koja ispunjava snove i vodi u evro-elitu.