Milanu pripao derbi Serije A: Žiru vratio "Rosonere" na lidersku poziciju!

Autor Haris Krhalić

Milan je na gostujućem terenu savladao ekipu Napolija rezultatom 0:1 i tako preuzeo vrh Serije A.

Milan savladao Napoli za vrh tabele Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

U derbiju 28. kola Serije A fudbaleri Napolija doživjeli su minimalan poraz od ekipe Milana. „Rosoneri“ su ovom pobjedom preuzeli vrh tabele te imaju dva boda više od gradskog rivala Intera koji ima utakmicu manje. Ekipa Napolija se nalazi na trećem mjestu sa bodom manje od Intera te četiri više od Juventusa.

Napoli – Milano 0:1 (0:0)
/Žiru 49/

Napoli je vrlo dobro počeo utakmicu, igrali su dosta agresivno i imali terensku inicijativu.

U 19. minuti odlična prilika za Milan. Nakon kornera najviši u skoku je bio Žiru, ali Ospina brani ovaj udarac. Uzvratio je Napoli odmah preko Osimena međutim nije bilo promjene rezultata.

Uslijedio je period u kojem je Milan bio dominantnija ekipa na terenu, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Na početku drugog poluvremena Milan stiže u vođstvo. Kalabria je šutirao sa ruba šesnaesterca, a loptu u gol skrenuo je Oliver Žiru za 1:0.

U 55. minuti Benaser je odlično šutirao, a Ospina izbacio loptu u korner. Mogao je Milan do novog gola u 86. minuti. Nakon kontre Ernandez je šutirao pravo u Ospinu.

Salemakers je mogao potvrditi pobjedu u 94. minuti, ali je promašio odličnu šansu.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Bh. reprezentativac Rade Krunić ušao je u igru u 68. minuti.