BiH ranim golom stigla do tri boda: “Zmajići” bolji od Luksemburga

Autor Haris Krhalić

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je na domaćem terenu slavila protiv ekipe Luksemburga rezultatom 1:0.

BiH U-21 bolja od Luksemburga Izvor: Promo/FS BiH

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegvine do 21 godine je u okviru kvalifikacija za EURO 2023. godine, na stadionu "Grbavica", savladali vršnjake iz Luksemburga rezultatom 1:0. Bila je ovo treća pobjeda “zmajića” u okviru ovog kvalifikacionog ciklusa, a druga nad Luksemburgom.

Bosna i Hercegovina – Luksemburg 1:0 (1:0)
/Bašić 6/

Nakon samo šest minuta igre naša reprezentacija stiže do prednosti. Ivan Bašić, fudbaler Zrinjskog, je postigao pogodak iz slobodnog udarca – 1:0.

U nastavku igre „zmajići“ su imali terensku inicijativu i nekoliko puta zaprijetili golmanu gostiju.

Izabranici Slobodana Starčevića su u 20. minuti mogli preko Hasića da uduplaju vođstvo, ali golman Luksemburga brani.

Trinaest minuta kasnije ponovo Hasić prijeti, ali i ovog puta golman Martin to brani. Minut kasnije Savić je šutirao, ali je lopta otišla pored gola. U 42. minuti ponovo je Savić imao dobru šansu, ali do promjene rezultata nije došlo.

Nastavila je naša reprezentacija da prijeti u drugom poluvremenu, prvo preko Savića, a zatim i Hasića te Bašića.
Gosti do prve prilike stižu tek nakon sat vremena igre. Rupil je šutirao, a Ćetković odlično odbranio. U 72. minuti Bašić je ponovo pokušao iz slobodnog udarca, ali ovaj put lopta odlazi pored gola.

Mlada reprezentacija je ovom pobjedom došla do treće pozicije sa 11 bodova. Na četvrtom mjestu se nalazi Irska koja ima bod manje, ali i dvije utakmice manje. Drugoplasirana Italija sa tri utakmice manje ima dva boda više od BiH.

Podsjećamo, Evropsko prvenstvo 2023. godine, za ovaj uzrast, će se održati u Gruziji i Rumuniji.