Srbin srušio Barselonu na Nou Kampu: Piksi će obratiti pažnju na njega - dva puta su pobijedili velikana ove sezone!

Noć za pamćenje Rajo Valjekana i srpskog internacionalca Nikole Maraša

rajo valjekano pobijedio barselonu Izvor: Profmedia

Srpski štoper Nikola Maraš (26), igrač Almerije na pozajmici u Rajo Valjekanu, sa saigračima je ostvario istorijsku pobgedu protiv Barselone. I to na Nou Kampu, gdge je nedavno bljesnuo i Filip Kostić.

Golom veziste Alvara Garsije u sedmom minutu, Rajo je prvi put u istoriji dva puta pobijedio Barsu u jednoj sezoni. Ovog puta, u tom trijumfu učestvovao i je bivši igrač Rada, koji je 100 minuta vodio veliku borbu sa napadačima domaćih. I izašao kao pobjednik.

Maraš je bio starter na četvrtoj utakmici u nizu, tokom kojih je njegov tim primio dva gola. U toj seriji, Rajo je odigrao neriješeno protiv Valensije kod kuće i dva puta pobijedio u Barseloni – i na terenu Espanjola i na terenu Barse.

Maraš je bivši štoper Rada i u inostranstvu je od 2019. godine igrao za portugalski Šaves, Almeriju i Rajo, u kojem će biti na pozajmici do 30. juna. U slučaju da nastavi da ovako igra, ne bi bilo iznenađenje da ostane u tom timu.

Sa druge strane, Barselona nije uspjela da opravda ulogu favorita iako je u napadu imala Pjera-Emerika Obamejanga, Ferana Toresa, Usmana Dembelea, sa klupe je ušao Memfis Depaj…

I ovim rezultatom, Barselona je pokazala da je blistava pobjeda protiv Reala u Madridu (4:0) ipak bila samo bljesak, nakon kojeg je Ćavijev tim doživio drastičan pad forme. Barsa je u posljednje četiri utakmice izgubila tri puta, jer su je prije Rajo Valjekana u aprilu pobijedili i Kadiz i Ajntraht – i jedni i drugi na Nou Kampu.

Zbog takve Barselone, odavno je samo pitanje trenutka u kojem će Real matematički postati šampion Španije.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!