Velika pobjeda Leotara protiv Veleža: Vehabović umjesto junaka izrastao u tragičara

Drugom uzastopnom domaćom pobjedom, Trebinjci uvećali šanse da izbore opstanak u m:tel Premijer ligi BiH.

leotar pobijedio velež 2:1 Izvor: Promo/FK Leotar Trebinje

U posljednjem meču 28. kola m:tel Premijer lige BiH nakon velike borbe na "Policama" Leotar je savladao Velež 2:1, te tako nanio Mostarcima prvi poraz nakon šest utakmica.

Ovim trijumfom Trebinjci su dodatno uvećali svoje šanse da izbore opstanak u bh. eliti.

LEOTAR - VELEŽ 2:1 (1:0)
/Santrač 43, Dujaković 83 pen - Vehabović 59/

Gosti su bolje otvorili meč, imali par poluprilika u uvodnih deset minuta, nakon čega su domaći preuzeli terensku inicijativu. Mogli su Trebinjci povesti u 33. minutu nakon nespretne reakcije Radovca, koji je zamalo postigao autogol.

Ipak, zasluženo vođstvo stiglo je dva minuta pred odlazak na odmor kada je loptu kod korner zastavice dugo držao Nikola Dujaković, da bi Stefan Santrač iskoristio asistenciju Marka Čubrila i pogodio za 1:0.

Petnaestak minuta u nastavku bilo je potrebno "rođenim" da se vrate u meč.

Nakon ubačaja Armana Džankovića, lopta se odbila do Ede Vehabovića, koji iskosa, izuzetno preciznim udarcem, donosi izjednačenje Mostarcima. Vezista gostiju tako je ekspresno opravdao povjerenje trenera Feđe Dudića, koji ga je na poluvremenu uveo u igru umjesto Hasanovića.

Izgledalo je da u Trebinju nećemo vidjeti pobjednika, a onda je Vehabović, koji je deset minuta bio udaljen od toga da postane heroj svog tima, izrastao u tragičara.

Mario Krstovski bio je u prodoru, ušao u duel sa Vehabovićem, a sudija Antoni Bandić pokazao je na penal. Nikola Dujaković preuzeo je odgovornost i pogodio za veliko slavlje Trebinjaca, koji su na posljednja tri domaća meča upisali sedam bodova, te pobjegli iz zone ispadanja.

LEOTAR: Puletić, Milović, Stanojević, Čubrilo, Dujaković, Aćimović (11. Govedarica (73. Krstovski), Santrač, Medan (3. Todorovic (73. Paranos), Đurić, Perišić (73. Milić), Sekulović. Trener: Miodrag Bodiroga.

VELEŽ: Bogdanović, Bajrić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Anđušić (80. Dejanović), Hasanović (46. Vehabović), Salčin (60. Brandao), Zajmović (46. Peco), Džanković (60. Ovčina), Radovac. Trener: Feđa Dudić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!