Feđa Dudić (opet) nezadovoljan: Ne mogu da vjerujem da se ovako igra u 2022!

Mostarci su u Trebinju prekinuli seriju od pet utakmica bez poraza, a trener "rođenih" ponovo je bio nezadovoljan suđenjem, ali i ponašanjem protivničkih igrača.

feđa dudič nezadovoljan nakon poraza veleža od leotara Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Iz kola u kolo trener Veleža Feđa Dudić ističe nezadovoljstvo suđenjem u m:tel Premijer ligi BiH, a danas su se, osim arbitara, na njegovom udaru našli i protivnički igrači.

Leotar je poslije velike borbe stigao do pobjede 2:1 i zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak, a Dudiću se očigledno nije dopao način na koji su trebinjski fudbaleri odigrali ovaj meč.

Bilo je tu mnogo posla za arbitra Antonija Bandića iz Gruda, podijelio je 11 žutih kartona, od čega šest domaćim, a četiri gostujućim igračima, dok je u bilježnicu upisan i trener Trebinjaca Miodrag Bodiroga.

"Mislim da Velež ovo nije zaslužio. Ko god dođe u Mostar ima idealne uslove za igru, čestitamo svakome ko pobijedi. Ovo danas ne znam na šta liči. Vidjeli ste i detalj koji je odlučio pobjednika, pa procijenite šta je tu bilo. Čestitam protivniku na pobjedi, ostalo ne znam šta bih rekao. Dobro je da se niko nije povrijedio nakon pogibeljnih startova. Jedino je to danas dobro. Ne mogu da vjerujem da se ovako može igrati u 2022. godini", rekao je Dudić u izjavi za Moju TV odmah po završetku susreta.

Pomalo iznenađen Dudićevim riječima bio je trener Leotara.

"Želio bih u svoje ime da se izvinim ako je kolega ili bilo ko iz Veleža doživio neku neprijatnost. Mi smo toliko vremena pod pritiskom da ponekad reagujemo instinktivno. Takva reakcija je bila danas. Jednostavno, nama je svaki bod bitan i znamo da će svaka utakmica biti teška. Momcima mogu samo da kažem: 'Svaka čast za zalaganje!' Nismo mogli, niti imamo prostora za 'umiranje' u igri. Rekao sam da je po meni Velež jedna od najboljih ekipa, vjerovatno najbolja poslije Zrinjskog. Ali, danas osim gola mislim da nisu imali niti jedan šut. Mislim da smo ih dobro zaustavili i pokazali da možemo da igramo sa svakim", poručio je Bodiroga.

Leotar je nakon dvije domaće pobjede u nizu pobjegao iz zone ispadanja i trenutno se nalazi na devetom mjestu. U narednom kolu igraće još jedan izuzetno bitan meč, i to u gostima protiv Posušja, direktnog rivala u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!