Ludnica u Gelzenkirhenu: Šalke slavio nakon preokreta i vratio se u Bundesligu!

Autor Haris Krhalić

Ludilo u Cvajti!

slavlje igrača i navijača šalkea Izvor: EPA/SASCHA STEINBACH

U prepunoj "Veltins areni" fudbaleri Šalkea su nakon velikog prekoreta savladali Sent Pauli rezultatom 3:2 i na taj način osigurali kartu za povratak u elitno društvo.

Nije dobro počelo za domaće. Fudbaler rodom iz Kotor Varoša, Igor Matanović je u prvih 20. minuta meča donio prednost Sent Pauliju od 0:2.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a onda je Šalke nošen domaćom publikom stigao do velikog prokreta.

Prvo je u 47. minutu Terode smanjio na 1:2 iz penala da bi isti igrač dvadesetak minuta prije kraja novim golom vratio stvari na početak – 2:2.

U 78. minutu stadion u Gelzenkirhenu je proključao. Zalazar je pogodio za veliku pobjedu koja je Šalkeu donijela povratak u Bundesligu.

Treba istaći kako su gosti završili utakmicu sa dva igrača manje dok je naš reprezentativac Nikola Vasilj utakmicu odgledao sa klupe.

Šalke je tako kolo prije kraja osigurao plasman u elitni rang njemačkog fudbala, dok će se za drugo mjesto koje direktno vodi u Bundesligu boriti HSV, Darmštat i Verder Bremen.