Kaljari ispao u Seriju B! Salernitana doživjela debakl, ali se izvukla - "Ponos Sardinije" ide u niži rang!

Mogla je Salernitana da sruši sve što je gradila u posljednjim mečevima, ali nije zahvaljujući "prežaljenoj" Veneciji.

salernitana Izvor: EPA-EFE/MASSIMO PICA

Na dan kad je Milan vratio Skudeto u svoje vitrine, preostala je još jedna dilema u Seriji A.

Trebalo je da saznamo ko će se uz Veneciju i Đenovu preseliti u niži rang… Bila su dva "kandidata", a na kraju je to Kaljari, koji nije, na stadionu "Pjerluiđi Penco", uspio da materijalizuje debakl Salernitane u duelu sa Udinezeom!

Sve što je Salernitana ostvarila u posljednjih sedam mečeva, osvojivši čak 15 bodova, moglo je ove nedjelje da"padne u vodu"! Klub koji se ove sezone nakon 23 godine vratio u Seriju A doživio je debakl u sudaru sa Udinezeom, koji je u Salernu trijumfovao rezultatom 0:4!?

Već u prvom poluvremenu "zebre" su otklonile dileme oko konačnog ishoda postigavši tri gola, uz promašen penal.

U nastavku se još jednom zatresla mreža domaćih, pa navijačima Salernitane nije preostalo ništa drugo nego da čekaju rezultat iz Venecije, gdje domaćin nije smio da izgubi od Kaljarija.

Izvor: FABIO MURRU/ANSA

Na kraju se to nije dogodilo – prežaljeni domaćin remizirao je bez pogodaka sa "Ponosom Sardinije, koji se poslije sedam godina vraća u Seriju B.

Nije igračima Kaljarija bilo dovoljni ni to što su uputili čak 31 udarac ka golu Venecije! Jednostavno, ekipa koja je od ranije znala da se seli u Seriju B uspjela je da odoli, pomogne Salernitani i pošalje večerašnjeg rivala u drugoligaško društvo!

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!