Željezničar slavio u Posušju nakon 18 godina, kraj utakmice obilježile nemile scene! Igman i Sloboda odigrali bez golova

Autor Haris Krhalić

Željezničar je slavio sa 1:2 na Mokrom docu, dok je duel Igmana i Slobode odigrali bez pobjednika.

dženan haračić, željezničar Izvor: Promo/FK Željezničar/Adem Ćatić

Fudbaleri Željezničara, su u okviru osmog kola m:tel Premijer lige BiH, gostovali kod ekipe Posušja na stadionu Mokri dolac. Tim sa Grbavice slavio je sa 1:2. Bila je to prva pobjeda Željezničara u Posušju nakon 18 godina.

Posušje – Željezničar (1:2) 0:2
/Pavković 71 - Haračić 12, 41/

Prvu priliku na utakmici imao je Željezničar u 8. minutu kada su Kukrić i Horić zaustavili Amou. Četiri minute kasnije tim sa Grbavice stiže do gola.

Nakon ubačaja iz kornera, najviši u skoku je bio Haračić koji je pogodio za 0:1.

Željezničar je do novog gola mogao u 16. minutu, ali se Beća spetljao u odlučujućem trenutku. U 27. minutu Haračić se našao u odličnoj situaciji i sa par metara šutirao glavom, ali njegov pokušaj odlično je zaustavio golman Posušja.

U 41. minutu Amoa je odlično prošao i uposlio Haračića koji postiže svoj drugi pogodak danas - 0:2.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Horić kada je njegov udarac glavom zaustavio golman sarajevskog tima. Željezničar je uzvratio preko Santosa, ali promjene rezultati nije bilo.

Dvadeset minuta prije kraja, Posušje je uspjelo smanjiti rezultat na 1:2. Pavković je, nakon centaršuta Milanovića iz slobodnog udaraca, odlično skočio i savladao Bendera.

Samo četiri minute kasnije Posušje je moglo stići i do izjednačenja. Milanović je ovog puta šutirao, ali lopta odlazi malo pored lijeve stative.

Kraj utakmice su obilježile ružne scene. Prilikom jedog napada Posušja Luka Begić je nezgodno pao nakon čega je izgubio svijest. Nakon toga mu je ukazana pomoć te se pridigao, ali je ponovo pao. Teren je napustio u kolima hitne pomoći.

Željezničar: Bender, Galić, Kosorić, Drina, Malić, Hajdarević, Hodžić, Beća, Amoa, Santos i Haračić.

Posušje: Kukić, Brković, Milanović, I. Bešlić, Krišto, Hanuljak, Pavlović, Z. Begić, Pavković, Lučić, Horić

Izvor: PROMO/FK Igman Konjic

U drugoj utakmici, koja je odigrana u istom terminu, Igman i Sloboda odigrali su bez golova.

Igman – Sloboda 0:0 (0:0)

Utakmica u Doboju kod Kaknja nije donijela mnogo uzbuđenja. Prvu priliku imao je domaći Igman u 14. minutu kada je Bodul slabo šutirao.

U 30. minutu Igman je imao dobru priliku preko Hrelje, ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu nismo vidjeli mnogo prilika. Treba izdvojiti pokušaj Hebibovića iz 74. minuta. Pri samom kraju utakmice prečka je spasila Slobodu. Nakon velike gužve šutirao je jedan od fudbalera Igmana, ali se lopta odbija od okvir gola.

Igman: Ćeman, Bešagić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Bodul, Ćubara, Alić, Alagić, Jakupović i Vazda.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Devedžić, Maksimović, Mehmedović, Komazec, Osmić, Kapetanović, Vošnjak, Osmić i Delić.