Tuzla siti "protutnjala" Modričom: Sloga Meridian upisala prvi poraz pred domaćom publikom!

Tim Dragana Jovića lako je stigao do pobjede na stadionu u Modriči, nanijevši novajliji u eliti prvi domaći poraz u bh. eliti.

Sloga - Tuzla siti Izvor: MONDO/David Pavlović

Odličan domaći niz Sloge Meridian od početka prvenstva prekinula je ekipa Tuzla sitija.

Do ovog kola, tim Zorana Ćurguza je pred domaćom publikom imao po dvije pobjede i remija, ali je ove subote morao da čestita raspoloženom timu Draganu Joviću, koji je "protutnjao" terenom u Modriči:

SLOGA MERIDIAN – TUZLA SITI 0:3

Trenutak koji je razdvojio dva tima dogodio se već u prvom minutu. Petar Mišić je dobro odregovao na jedan centaršut sa lijeve strane i lako matirao domaćeg čuvara mreže Elvira Traku.

Ofanzivcu Tuzlaka ovo je bio drugi gol u sezoni, nakon što je prethodno poentirao u velikoj pobjedi (1:5) nad Sarajevom, a svom dosadašnjem golgeterskom učinku dopisao je i tri asistencije.

Minimalna prednost gostiju bila je na snazi do 59. minuta, kada je Semir Smailagić nadmudrio golmana Sloge Meridian, stigavši prije njega do jedne lopte nakon što se nije razumio sa saigračem.

Na kraju, sve dileme u ovom duelu bile su otklonjene 15 minuta kasnije, kada je Petar Mišić izdržao jedan duel sa čuvarom i po drugi put upisao svoje ime među strijelce na večerašnjem duelu.

SLOGA MERIDIAN: Trako, Zajić, Popara, Đorić, Milaković, Šaula, Kujundžić, Stapić, Ristić, Milanović, Kulenović. Trener: Zoran Ćurguz.

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Kuzmanović, Nargalić, Karjašević, Čeliković, Mišić, Mehidić, Kulibali, Fereira. Trener: Dragan Jović.