Zrinjski upisao trijumf u Posušju: Het-trik Ramića u pobjedi Igmana!

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Zrinjskog upisali su minimalnu pobjedu protiv Posušja, dok je Igman slavio protiv Leotara sa 3:1.

jakovljević Izvor: Promo/HŠK Posušje

U okviru desetog kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Posušja su dočekali aktuelnog prvaka BiH ekipu Zrinjskog. Jedini "pravi domaćin" u ovom kolu poražen je na svom stadionu sa 0:1. Pogodag vrijedan tri boda postigao je Slobodan Jakovljević.

U drugoj utakmici koja je odigrana u istom terminu Igman je slavio protiv Leotara sa 3:1. Sva tri gola za tim iz Konjica postigao je Mirsad Ramić.

POSUŠJE - ZRINJSKI (0:1)
/Jakovljević 6/

Već u šestom minutu „plemići“ stižu do vođstva. Nakon kornera najviši u skoku je bio Jakovljević koji je glavom matirao Kukića.

Sedam minuta kasnije isti igrač ponovo pokušava glavom nakon kornera, ali lopta ovog puta ide pored gola. U 31. minutu prečka spašava ekipu Leotara. Jukić je šutirao sa dvadesetak metara, ali se samo zatresao okvir gola.

U 37. minutu Posušje imalo veliku priliku. Pavković je pretrčao Barišića, ali Čondrić brani njegov udarac.

Drugo poluvrijeme nije donijelo puno uzbuđenja. Zrinjski je čuvao rezultat, a ekipa Posušja nije uspjela da zaprijeti golu gostiju.

HŠK Posušje: Kukić, Brković, Bešlić, Landeka, Krišto, Hanuljak, Pavlović, Jović, Pavković, Dadić, Vukoja.

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić, Zlomislić, Bekić, Drljo, Jakovljević, Ilinković, Janković, Bilbija.

IGMAN - LEOTAR 3:1 (2:1)
/Ramić 31, 37, 60 - Todorović 43 pen./

Prva ozbiljniju priliku imao je Igman nakon jednog centaršuta Jakupovića, ali udarac Bodula odlazi preko gola. U 21. minutu Leotar je imao veliku šansu. Udarac Aćimovića glavom zustavila je stativa.

Samo dvije minute kasnije ponovo se tresao okvir gola, ali ovaj put na drugoj strani. Šutirao je Ramić, ali prečka spašava Trebinjce.

Tim im Konjica u 31. minutu stiže do vođstva. Nakon ubačaja Duraković, Ramić je bio najviši u skoku i pogodio za 1:0.

Samo šest minuta kasnije novi pogodak u Kaknju. Ponovo je Ramić bio strijelac, koji se sa ruba šesnaestrca pogodio mrežu gostiju - 2:0.

Pri kraju prvog poluvremena Šušnjar je primio loptu u dubokom ofsajdu, ništa nije svirano, Dupovac ga ruši i to je penal. Glavni arbitar je u ovoj situaciji ošetito tim iz Konjica.

Siguran "sa kreča" je bio Todorović - 2:1.

U 51. minutu ponovo je Ramić bio u dobroj prilici, ali njegov udarac otišao je malo pored gola. Treći pogodak Ramića vidjeli smo u 60. minutu kada je pogodio nakon centaršuta Jakupovića - 3:1.

Do kraja utakmice Igman je imao još nekoliko prilika, a najopasniji pred golom Leotara bio je Jakupović. Međutim, promjene rezultata nije bilo.

FK Igman: Ćeman, Duraković, Bešagić, Velić, Drljević, Hrelja, Bodul, Dupovac, Mahmić, Jakupović, Ramić.

FK Leotar: Puletić, Milović, Todorović, Aćimović, Đajić, Perišić, Cvetković, Cmiljanović, Karić, Šušnjar, Matković.