Košmarnih 45 minuta za Tuzla siti: Posušje srušilo favorizovanog rivala na "Mokrom Docu"!

Splet loših dešavanja po Tuzlake u prvom poluvremenu riješio je duel ova dva tima.

posušje pobijedilo tuzlu siti  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

U duelu Posušja i Tuzla sitija, kojim je zaključeno 13. premijerligaško kolo, presudno je bilo prvo poluvrijeme!

Prvih 45 minuta nastojaće Dragan Jović i njegovi izabranici što prije da zaborave jer sve što je moglo, krenulo je po zlu, nakon čega više nisu uspjeli da se oporave i eventualno izbjegnu poraz na neugodnom gostovanju:

POSUŠJE – TUZLA SITI 3:0 (2:0)
/Boban 30, 45+3, Vukoja 90+1/

Stvari su loše počele da se odvijaju po Tuzlake u 15. minutu, kada je zbog povrede koljena igru morao da napusti napadač Semir Smajlagić, strijelac pet golova u dosadašnjem toku sezone.

Izlazak jednog od glavnih aduta bio je veliki gubitak za Tuzlake, koji su se 15 minuta kasnije suočili sa rezultatskim minusom. Arijan Brković je povukao loptu prema golu, a potom na lijevoj strani uposlio Gabrijela Bobana, koji šalje loptu ispod čuvara mreže gostiju Nevresa Fejzića.

Loše popodne po Tuzlake nastavilo se u trećem minutu nadoknade prvog dijela. Jasmin Čeliković je igrao rukom u svom šesnaestercu, pa mu je pokazan crveni karton – drugi u dresu Tuzla sitija, ali i drugi protiv Posušja jer je prethodno morao ranije "na hlađenje" 7. novembra prošle godine, dobivši dva žuta kartona za sedam minuta.

Ovog puta mu je pokazan direktno isključenje, a dosuđeni jedanaesterac u gol je pretvorio Boban.

U nastavku meča je znatno opao tempo - Tuzlaci su bili potpuno bezopasni, dok je Posušje rutinsko čuvalo stečeni kapital, a u prvom od tri minuta nadoknade ga i uvećalo.

Poslije kornera sa desne strane, loptu je van kaznenog prostora prihvatio Bože Vukoja i udarcem "iz koljena" matirao Fejzića, za uvjerljivih i konačnih 3:0.

Pogledajte

02:46
Posušje - Tuzla siti 3:0
Izvor: MONDO/TV Arena sport

POSUŠJE: Kukić, Bešlić, Pavlović, Krišto, Lučić, Begić, Hanuljak, Brković, Jović, Milanović, Boban. Trener: Goran Granić.

TUZLA SITI: Fejzić, Gavrić, Šukilović, Pantelić, Veselinović, Mehidić, Mešinović, Mišić, Čeliković, Smajlagić, Fereira. Trener: Dragan Jović.

Standings provided by SofaScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!