Pet golova u Srebreniku! Het-trik Mirsada Ramića dovoljan za slavlje Igmana nad Tuzlom siti

Autor Haris Krhalić

U utamici između Tuzle siti i Igmana vidjeli smo pet golova, a prvo ime susreta bio je napadač tima iz Konjica Mirsad Ramić.

igman, konjic Izvor: PROMO/FK Igman Konjic

Nakon jučerašnje dvije utakmice, danas su na rasporedu još dva meča 14. kola m:tel Premijer lige BiH. U prvom su se, na Gradskom stadinu u Srebreniku, sastali Tuzla siti i Igman. Nakon prvih 45 minuta gosti iz Konjica vode sa 0:2, a prvo ime susreta je Mirsad Ramić.

Tuzla siti - Igman Konjic 2:3 (0:2)
/Nukić 59, Kuzmanović 69,  - Ramić 2, 43, 67/

Prvi napad i odmah pogodak! Igrao se drugi minut kada je Damir Hrelja prošao po desnoj strani i šutirao, a golman Tuzle siti odbranio ovaj udarac. Međutim, na loptu je natrčao Mirsad Ramić i pogodio za 0:1.

Tuzla siti je prvu priliku imala u 24. minutu kada je Mehidić centrirao, a Nargalić nije uspio glavom da savlada golmana Igmana.

U 31. minutu Darko Bodul je ostao sam na nekih 15 metara i odlično šutirao, ali Fejzić fenomenalnom intervencijom spašava ekipu iz Simin Hana. Dvije minute kasnije Kulibali uzvraća na drugoj strani, ali brani Ćeman.

Četiri minute kasnije Mehidić sjajno pronalazi Nargalića, koji šutira sa nekih sedam metara, ali lopta ide malo pored stative. U 39. minutu mogao je Igman i do drugog gola. Ramić je imao stopostotnu šansu, ali glavom šutira u dobro postavljenog Fejzića.

Ono što nije uspio u 39., Ramić je uspio 43. minutu. Nakon kontre Duraković je uposlio napadača Igmana koji hladnokrvno prebacuje golmana Tuzlaka za 0:2. Bio je to deveti pogodak Ramića u ovoj sezoni i trenutno je prvi strijelac Premijer lige BiH.

Prvu priliku u nastavku imala je domaća ekipa. Šutirao je Karjašević sa nekih 25 metara, ali prečka spašava ekipu Adnana Elezovića.

U 59. minutu Tuzla siti smanjuje na 1:2. Eleuve ubacuje sa desne strane, a na pravom mjestu je bio Ajdin Nukić. Treba dodati kako je trener Tuzlaka Dragan Jović uveo ovu dvojicu fudbalera na poluvremenu i pogodio sa izmjenama.

U 67. minutu Ramić stiže do het-trika. Bodul je sjajno uposlio ovog fudbalera koji matira Fejzića za 1:3. Deset golova Ramića ove sezone.

Samo dvije minute kasnije novo pogodak, ovog puta u mreži Igmana. Asistirao je Hrkać, a pogodio Kuzmanović -2:3.

Bacio je Jović sve karte u napad što mu se moglo prvo isplatiti u 86. minutu kada je Mehidić pogodio stativu, a onda i minut kasnije kada je Veselinović promašio stopostotnu priliku.

Tuzla siti: Fejzić, Šukilović, Kuzmanović, Nargalić, Karjašević, Mišić, Hrkač, Mehidić, Pantelić, Kulibali, Fereira

Igman: Ćeman, Duraković, Velić, Drljević, Hrelja, Hebibović, Biber, Bodul, Mahmić, Jakupović, Ramić