Saša Lukić pogodio sa "kreča" za vođstvo Torina, ali je u nastavku uslijedio preokret Bolonje!

Reprezentativac Srbije postigao je svoj drugi pogodak ove sezone u Seriji A.

Saša Lukić dao gol na meču Bolonja - Torino Izvor: ELISABETTA BARACCHI/ANSA

Iz dvojke u keca!

Bolonja je stigla do četvrte prvenstvene pobjede u dvoboju sa Torinom iako je na poluvremenu imala minus od jednog pogotka!

BOLONJA - TORINO 2:1 (0:1)

Saša Lukić pogodio je mrežu Bolonje u 26. minutu utakmice iz jedanaesterca poslavši loptu u donji lijevi ugao.

Iako je golman domaćina Lukaš Skorupski "pročitao" gdje će šutirati srpski fudbaler, udarac je bio snažan i precizan, pa Poljak nije imao šanse - 0:1.

Inače, penal je skrivio Kolumbijac Jon Lukumi, a sudija Antonio Đua je poslije konsultacije iz VAR sobe pokazao na "bijelu tačku" a defanzivcu Bolonje i žuti karton.

Interesantno, golman Srbije Vanja Milinković Savić je imao ključno dodavanje koje je prethodilo svemu tome u meču sa Bolonjom. Čuvar mreže "bikova" je na neki način asistirao za gol. Njegovo savršeno dodavanje iz kaznenog prostora ka Alekseju Mirančuku donijelo je najstrožu kaznu i priliku sa "kreča" koju je Lukić materijalizovao.

Vanja je pokazao još jednom da ima sjajan osjećaj za igru, njegovo dodavanje u prazan prostor ka saigraču ispostavilo se kao ključno u cijeloj akciji.

Sve ovo svakako će obradovati selektora "orlova" Dragana Stojkovića Piksija koji će biti na slatkim mukama prilikom izbora igrača za predstojeće Svjetsko prvenstvo u Kataru. Raduje dobra forma i igra srpskih fudbalera. Posebno poslije povrede Aleksandra Mitrovića koja je zabrinula cijelu naciju.

"Bikovi" su sa prednošću otišli na odmor u poluvremenu, ali je u nastavku domaćin stigao do preokreta i treće vezane pobjede u prvenstvu Italije.

Najprije je rezervista Rikardo Orsolini izjednačio rezultat u 64. minutu, da bi devet minuta kasnije Stefan Poš osigurao vrijedna tri boda za ekipu Tijaga Mote.

Inače treći srpski fudbaler Nemanja Radonjić prvi dio utakmice na stadionu "Renato dal'Ara" odgledao je sa klupe za rezervne igrače, ali je ušao u igru u 66. minutu.