Da li je Borac oštećen u Mostaru? Čini se da je lopta prešla gol-liniju! (FOTO, VIDEO)

Tim Vinka Marinovića doživio je poraz na kraju jesenjeg dijela m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, ali se u 50. minutu dogodila i jedna sporna situacija koja je mogla potpuno da promijeni tok utakmice.

borac zrinjski, lopta Izvor: Screenshot/Arenasport TV

Banjalučki crveno-plavi doživjeli su minimalan poraz od Zrinjskog (1:0), koji je praktično cijelo drugo poluvrijeme derbija 19. kola imao igrača manje nakon što je crveni karton zaradio Nikola Mandić.

Izabranici Vinka Marinovića u prvih 45 minuta nisu nijednom šutirali prema golu mostarskih "plemića", a u nastavku takođe, to nije bila partija kakvu priželjkuju navijači banjalučke ekipe.

Međutim, u 50. minutu pri rezultatu 0:0, bespotrebno je golman Zrinjskog Josip Čondrić napustio kazneni prostor, počeo da dribla i izgubio loptu, koja je došla do defanzivca Borca Nikole Andrića.

On je šutirao s pola terena ka praznoj mreži, ali se na pravom mjestu našao Nikola Mandić, koji je iz drugog pokušaja otklonio opasnost i spasio Zrinjski. Barem tako je procijenio sudija Mirza Kazlagić iz Cazina, koji je pokazao da se igra nastavi.

Da li je lopta prešla gol-liniju, ne možemo sa sigurnošću da tvrdimo bez VAR tehnologije, ali sudeći prema usporenom snimku, čini se da su crveno-plavi oštećeni na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

Procijeniti sami.

Pogledajte i foto-galeriju sa utakmice iz Mostara...

...kao i pobjedonosni pogodak mostarskih "plemića", koji je postigao Hrvoje Barišić u 55. minutu.