Kakav spektakl na Mundijalu - opet su odigrali meč za infarkt: Ukrštaju se sa Srbijom, a već su priredili 10 golova!

Kakve mečeve igra Gana, ovo je nerealno!

Gana-pobijedila-Juznu-Koreju-u-spektakularnom-mecu Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

Kakvu smo dramu gledali u meču Gane i Južne Koreje! Saigrač Dušana Tadića iz Ajaksa Mohamed Kudus na kraju je riješio meč u kome smo vidjeli pet golova, nevjerovatan povratak Južne Koreje i pobjedu afričke selekcije 3:2.

Nakon što su sa 3:2 poraženi od Portugala sada su ponovo priredili nevjerovatnu dramu! Afrička selekcija je odigrala fenomenalno prvo poluvrijeme u kome je dominirala i došla do vođstva od 2:0 pogocima Mohameda Salisua u 24. i Mohameda Kudusa u 34. minutu.

Kada je djelovalo da će Gana ovo privesti kraju, Južna Koreja je izvela nevjerovatan povratak. Fudbaler Jeonbuka Ge Čo Sung je sa dva espresna pogotka vratio svoj tim u igru i od ovog meča napravio pravu ludnicu!

Prvo je pogodio u 58. minutu, potom u 61. i poslije sat vremena igre sve je bilo na nuli! Ipak Mohamed Kudus je pokazao zašto ga traže svi najveći klubovi Evrope i donio je tri boda svojoj domovini.   U 68. minutu je pogodio na asistenciju Injakija Vilijamsa za konačnih 3:1.

Situacija u grupi koja se ukršta sa grupom Srbije je takva da sada Portugal i Gana imaju po 3 boda, a po 1 boda su osvojili Južna Koreja i Urugvaj. Ipak Urugvaj i Portugal imaju jednu odigranu utakmicu manje pošto se sastaju od 20 časova i sada je sve moguće u ovoj grupi.