Rekorder, ajde na klupu! Dembele - i ti isto! Selektor Francuske napravio čudo u finalu, samo on je vjerovao i pogodio!

Selektor Francuske napravio je čudo sa rezervistima "Trikolora" u finalu Svjetskog prvenstva,

Didije Dešan izmjene u finalu Mundijala Izvor: Profimedia

Selektor Francuske Didije Dešan vratio je "Trikolore" u život u finalu Svjetskog prvenstva protiv Argentine. Pri rezultatu 2:0 za Argentinu napravio rez već u 41. minutu, kada je izveo dvojicu asova - napadače Olivijea Žirua i Usmana Dembela, a na teren poslao Markusa Tirama i Randala Kolo Muanija. I kao i obično - uspio je u onome što je htio.

Francuska je iznudila jedanaesterac u 79. minutu, poslije munjevitog napada i prodora rezerviste Kolo Muanija, koga je srušio Nikolas Otamendi, a Kilijan Mbape je iskoristio jedanaesterac da postavi 1:2. Nekoliko minuta kasnije, ponovo su Dešanovi "vojnici" sa klupe bili u prvom planu, jer je u međuvremenu ubacio i Kingslija Komana, a on je uzeo loptu Leu Mesiju na polovini terena, poslije čega je Tiram asistirao Mbapeu za sjajan udarac i gol za 2:2.

Najveći šampion u istoriji francuskog fudbala - kapiten zlatne generacije iz 1998. i prvak svijeta kao selektor 2018. ponovo je pokazao i hrabrost i znanje. Mbape je dao golove da vrati Francuze u finale, ali je Dešan taj koji je stvorio čudo u finalu. A ni Olivije Žiru sigurno nije vjerovao u to, jer je poslije izmjene ljutito šutirao flašice sa vodom, nezadovoljan zbog takvog tretmana. Na ovom Mundijalu je postao rekorder francuske reprezentacije, ali je Dešanu u toku utakmice bitno samo da njegov tim pobijedi, a o zaslugama i svemu ostalom razmišlja poslije. I to mu je donijelo rezultat - bar u predviđenih 90 minuta finala.

Pratite uz MONDO veliko finale Svjetskog prvenstva Argentina - Francuska.