Partizan pokazao novog Vlahovića! Vanja pogodio protiv Rusa u pobjedi crno-bijelih u Turskoj

Talentovani ofanzivac crno-bijelih strijelac protiv šestoplasiranog tima ruskog prvenstva.

Vanja Vlahović dao gol za Partizan protiv Ahmata Izvor: MN PRESS

Partizan je pobijedio ruski Ahmat 3:1 na pripremama u Turskoj. Protiv šestoplasiranog tima ruskog prvenstva strijelci su bili Nemanja Jović u 5. minutu, Vanja Vlahović u 76. i Kvinsi Menig u 81, za ovjeru pobjede u jakom testu tima Gordana Petrića. Nakon što su nosioci igre završili prvo poluvrijeme rezultatom 1:1, rezervisti su donijeli trijumf u provjeri. Jedan od strijelaca bio je i momak zvučnog prezimena, Vanja Vlahović, koji igra na poziciji krilnog napadača po lijevoj strani, rođen je 2004. godine u Vršcu i reprezentativac je Srbije u uzrastu do 18 godina. Iako je ove sezone sjedio na klupi u utakmicama grupne faze Konferencijske lige i Superlige Srbije, nastupao je samo u omladinskoj konkurenciji.

Partizan će naredne pripremne utakmice odigrati u ponedjeljak 23. januara, kada su na programu dva meča - protiv TSC-a prepodne i Austrije Beč popodne, a potom će podjednako radno provesti i petak, 27. januar. Tog dana će igrati protiv Horsensa ujutru, CSKA Moskve uveče.

• STARTNA POSTAVA: Stevanović, Vujačić, Marković, Urošević, Fejsa, Traore, Andrade, Natko, Diabate, Jović, Rikardo
  • DRUGO POLUVRIJEME: Stevanović, Belić, Šehović, Ilić, Lutovac, Vlahović, Menig, Pantić, Pavlović, Živković, Saničanin