Opet "petarda" na meču Crvene zvezde: Vigo napravio penal, a srpski šampion pobijedio za KRAJ priprema

Drugi meč za redom na meču Crvene zvezde "palo" je pet golova na pripremama u Turskoj.

FK Crvena zvezda pobijedila Austriju Lustenau 3:2 Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda se pobjedom nad Austrijom Lustenau 3:2 (1:1) oprostila od priprema u Antaliji. Izabranici trenera Miloša Milojevića su ponovo napravili jedanaesterac i još jednom su jurili "minus", ali za razliku od susreta sa Ludogorecom - protivnika iz Austrije su vrlo brzo "uhvatili".

Nakon što je Aleks Vigo skrivio jedanaesterac u 26. minutu, Dijabi je savladao Vasiljevića, da bi krajem poluvremena crveno-bijeli dodali gas i stigli do izjednačenja u 40. preko Kingsa Kangve, koji igra sjajno na pripremama. Već u drugom minutu nastavka u strijelce se upisao i mladi štoper Stefan Leković, međutim Genuš je u 53. donio izjednačenje i tako meč u Antaliji učinio dramatičnim.

Zvezda je do pobjede došla u 81. minutu golom mladog Stefana Mitrovića koji je nedugo prije toga ušao sa klupe. I u ovom meču Milojević je eksperimentisao sa Ibrahimom Mustafom na mjestu špica, što se nije pokazalo kao dobro rješenje, dok je i ovoga puta Aleksandar Dragović izostao iz tima pošto je trenutno u Beču sa suprugom.

Ekipa šampiona Srbije se odmah vraća u Beograd i već 4. februara, ako ne bude odlaganja početka proljećnog dijela sezone kako su najavili iz Partizana, očekuje ih meč sa Vojvodinom.

Crvena zvezda: Vasiljević, Vigo (od 46. L. Nikolić), Leković, Pankov (od 65. Milunović), Srnić, Sanogo (od 68. Mijailović), V. Nikolić (od 68. Motika), Kangva (od 46. Kanga), Prucev (od 65. Mitrović), Katai (od 46. Mituljikić), Ibrahim (od 65. Mijatović).

Austrija: Helac, Hugonet, Mak, Dos Santos, Genuš, Surdanović, Tifenbah, Gmajner, Dijabi, Gedikli, Čeukua.