Sjedi na klupi i dao je gol! Ovo nikad niste vidjeli - NEZAPAMĆENA scena na meču Atletika! (VIDEO)

Svašta smo vidjeli, ali ovakvu scenu nismo još. U glavnoj ulozi Anhel Korea iz Atletiko Madrida.

Korea-dao-gol-za-Atletiko-Madrid-dok-je-na-klupi Izvor: Twitter/beinsports_FR/Screenshot

Atletiko Madrid je još jednom razočarao svoje navijače pošto je remizirao protiv Hetafea (1:1) na "Vanda Metropolitanu" i ostao tek na četvrtom mjestu na tabeli, a meč je obilježio jedan od najbizarnijih golova sezone. Nije u tome što je Anhel Korea moćno udario po lopti i savladao Soriju bilo ništa neobično, ali jeste u onome što je uslijedilo u iduća tri minuta koja su još jednom pokazala besmislenost "odloženog radovanja" zbog VAR tehnologije.

Korea je postigao gol poslije nastavljene akcije kod kornera u 60. minutu (preciznije kada je na semaforu pisalo 59:40), međutim sudija Mateu Laoz je odmah pokazao da je bio u ofsajdu i zaista se tako činilo i na prvom ponovljenom snimku. I nikome nije palo na pamet da će odluka biti promijenjena...

Zato je Simeone zamijenio Koreu i umjesto njega na teren poslao Karaska (na semaforu 61:20), da bi glavni sudija obavijestio navijače u 62. minutu da se odluka mijenja - VAR soba je utvrdila da nije bio ofsajd.

Uslijedilo je radovanje igrača koji je sjedio na klupi i svi su skočili na njega kako bi proslavili vođstvo od 1:0. Nažalost po Atletiko, ni ovoga puta nisu uspjeli da zadrže prednost koju su imali i u 83. minutu su kažnjeni zbog Njigesovog igranja rukom. Enes Unal je uzeo loptu i donio bod Hetafeu.

Pogledajte kako su Atletiko Madrid i Hetafe remizirali 1:1.
Izvor: YouTube/Arena sport