Dok Sloboda odmara, KRUPA NASTAVLJA PRVOLIGAŠKI TEROR - 11. UZASTOPNA POBJEDA: "Petica" Mrkonjićanima u kanjonu Vrbasa

Iako su fudbaleri Slobode poveli na stadionu u Krupi na Vrbasu, na kraju su doživjeli pravi debakl.

FK Krupa upisala 11. pobjedu u nizu u Prvoj ligi RS, savladana Sloboda MG 5:1 Izvor: Promo/FK Krupa

Aktuelni šampion Republike Srpske Krupa nastavlja da melje protivnike i sve je izvjesnije da će odbraniti titulu osvojenu prošle sezone.

Tim mladog stručnjaka Vladimira Ilića upisao je i 11. uzastopni trijumf u m:tel Prvoj ligi RS, a ovog puta "nastradali" su fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada. Iako su gosti neočekivano stigli do vođstva na samom početku, na kraju su doživjeli pravu rezultatsku katastrofu.

Povela je Sloboda golom Zekanovića u 5. minutu, ali je domaći tim već do poluvremena okrenuo stvari u svoju korist. Đuričić, Dekić i Krneta pogađali su za 3:1, da bi u nastavku Krneta svojim drugim golom, a onda i Radaković, zapečatili sudbinu gostiju.

S obzirom da je duel Alfa Modriče i Slobode (NG) odgođen za 12. april, Krupa je povećala prednost na Novljanima na sedam bodova. U narednom kolu igraće gostujući derbi sa Zvijezdom 09, koja je bila ubjedljiva u gostima protiv Kozare, te drugom mjestu na kojem je Sloboda (NG) prišla na pet bodova.

Tim iz Etno-sela Stanišići preko Zoćevića, Mujagića i Kojića nanio je težak poraz domaćinu iz Gradiške, a bila je to jedina gostujuća pobjeda do sada u 19. kolu. Famos je bio siguran u duelu sa Ljubićem i slavio 3:1.

Minimalne domaće pobjede upisali su danas Tekstilac, Laktaši i Omarska, dok se dva duela ove runde igraju u večernjem terminu od 17 časova.