GOLMAN ODBRANIO NEMOGUĆE! Francuska strepila do posljednje sekunde, a "Veliki Majk" je iščupao loptu iz gola (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Aktuelni vicešampion svijeta upisao i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Odbrana Manjana na utakmici protiv Irske Izvor: Twitter/SebC_/Screenshot

Reprezentacija Francuske sinoć je u drugoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobijedila borbenu ekipu Irske i time se zadržala na prvoj poziciji u svojoj grupi. "Trikolori" su poveli golom Benžamana Pavara u 50. minutu utakmice. Odolijevali su borbeni Irci naletima Francuza i sasvim dobro neutralisali najveće prijetnje na terenu, Kilijana Mbapea, Olivijea Žirua i Antoana Grizmana, ali je Pavar iz drugog plana sjajno oteo loptu i evrogolom sa 20 metara donio slavlje galskim pijetlovima, među kojima ne vlada najljepša atmosfera zbog Grizmanove pobune protiv imenovanja Mbpea za kapitena. A sjajan gol Pavara i odbranu Manjana pogledajte ovdje:

Gol Benžamana Pavara protiv Irske
Izvor: Youtube/FAI TV

Izabranici Didijea Dešana su nakon gola smirili utakmicu i uveli je u svoj ritam čekajući kraj, ali umalo da "prospu" pobjedu u završnici meča. U 90. minutu utakmice nakon kornera sjajno je skočio irski fudbaler Nejtan Kolins i umalo matirao Majka Manjana novog golmana reprezentacije.

Nasljednik dosadašnjeg kapitena Uga Lorisa je fantastičnom paradom uspio da odbrani taj udarac glavom i sačuva svojoj ekipi pobjedu i prvu poziciju u grupi. Francuska sada ima maksimalnih šest bodova iz dvije utakmice, a u prvom meču su lako savladali Holandiju rezultatom 4:0. Ircima je ovo bila prva utakmica i trenutno su na pretposljednjem mjestu u grupi. Sa njima u grupi su još i Grčka na drugoj poziciji i Holandija na trećoj. Ispod Irske na tabeli grupe B je samo Gibraltar.