LUDNICA U NAPULJU: Napoli slavio na prepunom "Dijegu Maradoni", Osimen "ovjerio" skudeto

U prošlom kolu Napoli je u gostima protiv Udineeza zvanično matematički obezbijedio treću titulu u istoriji, koju je sada potvrdio pred svojim navijačima.

Napoli, Dijego Maradona Izvor: EPA/CESARE ABBATE/ANSA

Iako su tek u prošlom kolu fudbaleri Napolija matematički potvrdili treću titulu u istoriji, velika bodovna prednost stavila je svima do znanja da će Napolitanci do "skudeta" doći prije ili kasnije.

Nakon gostujućeg remija sa Udinezeom u prošlom kolu (1:1), kada je postalo jasno da je tim Lučana Spaletija novi šampion Italije, "partenopei" su danas na prepunom stadionu "Dijego Maradona" sa svojim navijačima pobjedom protiv Fiorentine "ovjerili" prvu titulu šampiona nakon 33 godine.

Pred početak meča, fudbaleri "viole", u čijem sastavu je bio srpski trojac Nikola Milenković, Aleksa Terzić i Luka Jović, pripremili su špalir za nove šampione.

Prvi strijelac lige Viktor Osimen bio je čovjek odluke.Iako je u 48. minutu promašio penal, dobio je novu priliku sa "kreča" u 72. minutu, a ovaj put bio je precizan.

Postigao je gol za pobjedu, njegov 23. u sezoni, pa sada ima četiri pogotka više na čelu liste strijelaca ispred Lautara Martineza.