HSV poražen i u drugoj utakmici doigravanja za ulazak u Bundesligu! Štutgart i naredne sezone u društvu najboljih

Autor Haris Krhalić

Štutgart će i naredne sezone igrati u Bundesligi.

HSV; Hamburger SV Izvor: FOCKE STRANGMANN/EPA

U revanš utakmici baraža za ulazak u elitu poraženi su od Štutgarta rezultatom 3:1. Podsjećamo, Štutgart je u prvom meču slavio sa 3:0 i praktično već tad osigurao opstanak u društvu najboljih.

HSV – ŠTUTGART 3:1 (1:0)
/Kitel 6 – Mijo 48, 64, Silas 90+7/

Domaći tim je u vođstvo stigao u šestom minutu kada je Kitel pogodio za 1:0 što se ispostavilo kao i konačan rezultat prvog dijela.
Na samom početku drugog dijela Enzo Mijo pogađa za izjednačenje i na taj način vjerovatno gasi i posljednju nadu navijača HSV za plasman u Bundesligu. Isti igrač u 64. minutu pogađa za vođstvo Štutgarta od 1:2.

Podsjećamo, klub koji već šest godina bezuspješno pokušava da se vrati u elitu iz kojeg do tad nikad nije ispao imao je u rukama mjesto u eliti.

Slavlje navijača koji su već utrčali na teren stadiona u Sandhauzenu, ipak, kratko je trajalo – vrlo brzo je stigla informacija da je do tog kola trećeplasirani Hajdenhajm postigao dva gola u nadoknadi protiv Regensburga i poslao bivšeg prvaka Evrope na treću poziciju i u baraž.

Pored Hajdenhema u Bundesligi će naredne sezone igrati i Darmštat koji je zauzeo drugu poziciji u "cvajti".