Mesi pleše u Americi, ne mogu mu ništa: Leo nastavlja da dominira i da puni stadione!

Lionel Mesi se poigrava u Majamiju, dao je dva gola i upisao asistenciju protiv Atlante.

Lionel Mesi dao je dva gola i upisao asistenciju protiv Atlante Izvor: Profimedia/UPI

Lionel Mesi se poigrava u Americi. Jasno je svima da je on daleko ispred tamošnjeg fudbala i to pokazuje iz dana u dan. Ponovo je obradovao sve u Interu iz Majamija. Dao je dva gola i upisao asistenciju u ubjedljivoj pobjedi protiv Atlante u okviru njihovog Liga kupa - 4:0 (3:0).

U prvom kolu je dao gol iz slobodnog udarca u nadoknadi vremena za trijumf protiv Kruz Azula, sada je bio još raspoloženiji. Već u 8. minutu donio je prednost svom timu. Serhio Buskets je poslao loptu u prostor, Leo je šutirao, pogodio stativu, ispratio svoj promašaj i vratio loptu u gol. U 22. minutu je uzeo loptu, dodao do Roberta Tejlora, uslijedio je povratni pas i njegov novi gol. U 53. je uzvratio, uposlio je baš Tejlora koji je postavio konačnih 4:0, isti igrač je u 44. minutu zatresao mrežu tako da su njih dvojica bili u centru pažnje.

Interesantno je da su Mesi i Tejlor u vrhu liste strijelaca u spomenutom Liga kupu, obojica su dali po tri gola. Maestralni Argentinac privlači ogromnu pažnju publike. Stadioni su puni zbog njega i tek će i oni da vide šta sve umije jedan od najboljih igrača svih vremena...