Dron i zastava prekinuli utakmicu Hrvatske: Skandal kao u Srbiji, evo šta je bilo na slici

Utakmica između Jermenije i Hrvatske nakratko je prekinuta nakon što se dron pojavio na stadionu.

Dron prekinuo meč Jermenija Hrvatska Izvor: Tweet/404 Intel/Screenshot

Kvalifikacije za Evrospko prvenstvo u ponedjeljak otvorile su reprezentacije Jermenije i Hrvatske, a duel u Jerevanu prekinut je u prvom poluvremenu zbog drona koji je uletio iznad terena u Jerevenu.

Igrao se 35. minut kada je utakmica nakratko prekinuta jer je dron, koji je nosio zastavu Republike Arcah, teritorije na Kavkazu koja je dio spora Jermenije i Azerbejdžana. Republiku Arcah ili Nagorno-Karabag Azerbejdžanci smatraju svojom teritorijom, a ona je razlog dugogodišnjeg konflikta Azerbejdžana i Jermenije.

Možemo to povezati sa situacijom u Srbiji sa Kosovom i Metohijom, kao i sličnost koja se desila u Beogradu tokom meča kvalifikacija za EURO između reprezentacije Srbije i Albanije, kada je albanski huligan iznad terena stadiona Partizana podigao dron sa zastavom tzv. "velike Albanije".

Navijači su aplauzom pozdravili ovaj potez, ali iz bezbjednosnih razloga utakmica nije mogla da se nastavi dok se dron nije uklonio sa stadiona. Sudija Turin je odmah prekinuo utakmicu, a rezultat je bio 1:0 za Hrvatsku.