Mitar pokazao Nejmaru - ovako treba! Srbin postigao novi gol u Arabiji, a Brazilac se obrukao! (VIDEO)

Aleksandar Mitrović postigao je šesti gol od dolaska u Al Hilal, dok je Nejmar i dalje bez pogotka.

Aleksandar Mitrović postigao novi gol za Al Hilal, Nejmar promašio penal Izvor: Profimedia

Aleksandar Mitrović ponovo je bio strijelac u dresu novog kluba u Saudijskoj Arabiji. Al Hilal je večeras slavio 2:0 (0:0) protiv Al Šababa čime je preuzeo prvo mjesto na tabeli od Al Itihada, a trenera Žorža Žezusa posebno će radovati dobra forma srpskog golgetera koji se fantastično snašao u novoj zemlji i za sada u potpunosti opravdao gigantsku platu koju je od njih dobio.

Mitrović je u 76. minutu potvrdio pobjedu Al Hilala, nakon što je Al Šabab prethodno "načeo" Kalidu Kulibali u 68. minutu, dok je zanimljivo da su i mnogo ranije mogli do vođstva. Nejmar je u 37. minutu promašio jedanaesterac koji je izborio drugi srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, pošto je preuzeo odgovornost kao najskuplji igrač tima.

Ipak, ispostavila se kao loša odluka da šutira umjesto Aleksandra Mitrovića, kome doduše penali nisu jača strana, pošto je promašio šut sa kreča. Interesantno, nešto prije toga Al Hilal je takođe tražio najstrožu kaznu jer je Mitrović "oboren u sendviču" između dvojice igrača Al Šababa, međutim nakon konsultacije sa VAR sobom, arbitar je poništio prvobitnu odluku. Nije mu dugo trebalo da dosudi novi penal, ali Nejmar je to neozbiljno shvatio...

Pogledajte pogodak Aleksandra Mitrovića koji je do sada u dresu Al Hilala postigao šest golova.