Lajpcig prekinuo neugodan niz - upisan trijumf nakon tri vezana poraza!

RB Lajpcig je došao do pobjede u duelu sa Union Berlinom.

Bundesliga RB Lajpcig Union Berlin  Izvor: Ronny HARTMANN / AFP / Profimedia

U posljednje dvije utakmice na Red Bul Areni, Union Berlin je dolazio do pobjede.

Ove nedjelje, nije imao nikakvu šansu za takav rezultat – domaćin je prilično lako stigao do pobjede, prekinuo negativan niz rezultata i zadržao korak za ekipama koje se bore za Ligu šampiona:

RB LAJPCIG – UNION BERLIN 2:0 (1:0)
/Openda 11, Šeško 47/

Identičnim rezultatom (1:2) dolaztio je berlinski sastav do trijumfa, ali je večeras bio daleko od tog rezultata. Već u 11. minutu, pogotkom koji je postigao Lois Openda, RB Lajpcig je odveo meč u željenom smjeru – belgijski internacionalac se nakon jednog prekida i povratne lopte sa lijeve strane najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i "zakucao" loptu u mrežu.

Praktično tek što se krenulo sa centra, još jedan prekid je bio koban po goste. David Raum je izveo slobodan udarac sa lijeve strane, a odbrana Union Berlina je zaboravila na Benjamina Šeška, koji je glavom poslao loptu iza leža Aleksandera Švolova.

Mogao je slovenački napadač da se proslavi u još jednoj situaciji. Desetak minuta kasnije, ponovo je pogodio glavom, ali je na žalost po njegov tim, bio u ofsajdu.

Neće, ipak, u Lajpcigu mnogo žaliti za tom situacijom, s obzirom da je najbitnije bilo da se prekine niz loših rezultata koji je trajao četiri kola. U posljednjih 360 bundesligaških minuta, RB Lajpcig je upisao remi i tri poraza, u posljednja tri kola.

Odigrano u subotu:

Bajern - Borusija Menhengladbah 3:1 (1:1)

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!