Remi kadetske reprezentacije BiH i Slovenije: "Zmajići" sutra putuju u Antaliju

Autor Haris Krhalić

Nakon poraza u prvoj utakmici, kadetska reprezentacija BiH odigrala je neriješeno sa Slovenijom u drugom meču.

Kerim Alajbegović Izvor: Promo/Fudbalski savez BiH

Kadetska reprezentacija BiH remizirala je danas u prijateljskom meču u Zenici sa Slovenijom 1:1.

"Zmajići" su do vođstva stigli u 35. minutu. Kapiten Kerim Alajbegović precizno izvodi slobodan udarac sa oko 25 metara i pogađa protivničku mrežu za 1:0. Slovenci izjednačuju rezultat tri minuta prije kraja kraja prvog dijela preko Nika Podlesnika.

U drugom poluvremenu se rezultat nije mijenjao, a gosti su meč završili sa deset igrača jer je Flavio Junčaj u 83. minutu zbog prekršaja dobio drugi žuti karton.

Nakon utakmice selektor U-17 reprezentacije Bosne i Hercegovine Admir Raščić je izjavio:

Danas je odigrana deseta utakmica između U-17 selekcija BiH i Slovenije, na kojim nikada naša selekcija nije slavila pobjedu, a danas im je prvi put dala gol. Zadovoljan sam ovom utakmicom. Svakako da je rezultat mogao biti bolji, jer imali smo nekoliko velikih prilika i žao mi je što ih nismo iskoristili. U današnjem susretu su novi igrači dobili priliku da pokažu svoje znanje i kvalitet i predstavili su se na sjajan način. Na njih računamo za kvalifikacije u martu i vjerujem da ćemo svi skupa postići željeni cilj“, rekao je Raščić.

"Zmajići"  nakon prijateljskog dvomeča sa Slovenijom, sutra putuju u Antaliju gdje će odigrati dvije utakmice sa vršnjacima iz Velsa.