Haos u njemačkoj "Cvajti": Navijači "naciljali" svog predsjednika, protivnici vezali stative lancima - meč prekinut!

Derbi meč njemačke Bundeslige 2 nakratko je bio prekinut zbog transparenta navijača kluba iz Hanovera.

Navijači HSV-a i Hanovera prekinuli utakmicu Izvor: Twitter/HSV News English

Derbi utakmica 21. kola njemačke "Cvajte" između HSV-a i Hanovera nakratko je prekinuta.

Navijači gostujućeg tima na tribinama su razvili transparent na kojem je prikazana meta preko lika Martina Kinda, predsjednika ovog kluba, a nakon što su odbili da uklone spornu parolu, sudija Seren Štorks u dogovoru sa delegatom meča donio je odluku da se meč ne nastavi.

Uz podršku domaćih pristalica, gosti su tokom cijelog susreta skandirali protiv Fudbalskog saveza, a sve zbog planiranog ulaska investitora i privatizacije klubova u Njemačkoj.

Prije početka drugog poluvremena, pojedini navijači sa sjeverne tribune, gdje su smještene pristalice domaćeg kluba, lancima su uspjele da uvežu stative sa mrežama gola. Lanci su uklonjeni tek upotrebom brusilice, dok su fanovi bacali i određene predmete na teren.

Pogledajte atmosferu sa derbija Bundeslige 2...

Na kraju je meč nekako priveden kraju, poslije 18 minuta nadoknade. Gosti su sa dva igrača više slavili 4:3 golom u 98. minutu, čime su zakomplikovali borba za ulazak u najjaču njemačku ligu. Jedan od tri gola domaćih postigao je bh. internacionalac Denis Hadžikadunić, koji je u posljednjem minutu meča takođe zaradio isključenje zbog dva žuta kartona.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!