Demirović nastavio sa odličnim partijama: Bh. reprezentativac pogodio u remiju Augzburga i Lajpciga

Autor Haris Krhalić

Dvanaesti pogodak za kapitena Augzburga.

ermedin demirović Izvor: Tom Weller / AFP / Profimedia

Nakon što je u prošlom kolu postigao jedan pogodak protiv Bohuma, a kolo prije toga dva Bajernu iz Minhena, Ermedin Demirović bio je strijelac i u današnjem remiju njegovog Augzburga sa ekipom Lajpciga.

Augzburg je do vođstva stigao u 35. minutu kada je Filip Tic pogodio za 1:0 da bi samo četiri minuta kasnije Lois Openda pogodio za izjednačenje.

U 52. minutu Benjamin Šeško nakon asistencije Danija Olme donosi svojoj ekipi preokret, a onda na scenu stupa bh. reprezentativac.
Kapiten Augzburga nakon asistencije Kristijana Jakića postavlja konačnih 2:2.

Bio je to 12 pogodak za Demirovića u ovoj sezoni te je peti najbolji strijelac Bundeslige.

Lajpcig je ovim remijem ponovo napravio korak nazad kada je u pitanju borba za mjesta koja vode u Ligu šampiona te sada zaostaju tri boda za četvrtoplasiranom Borusijom iz Dortmunda koja ima 40 bodova. Isti broj bodova ima i Štutgart sa utakmicom manje.

U istom terminu započele su još četiri utakmice, ali su samo dvije završene. Ajntraht i Bohum odigrali su takođe neriješeno (1:1) dok je Hajdenhajm u gostima savladao Verder iz Bremena.

Hajdenhajm je prekinuo niz od četiri remija, a poslije sedme pobjede zauzima osmo mjesto na tabeli sa 27 bodova.

Druga dva meča su bila prekinuta zbog protesta navijača, a pet minuta prije kraja nema golova na utakmici Borusije Mehnehgladbah i Darmštata. S druge strane, utakmica između Union Berlina i Volfsburga je tek na početku drugog dijela, a domaći tim ima minimalnu prednost.