Štutgart propustio veliku šansu da dodatno uzdrma Bajern: Od 2:0 do 2:3, a onda 3:3 u OSMOM minutu nadoknade!

Štutgart i Hajdenhajm odigrali sjajan meč, koji je na kraju okončan bez pobjednika.

Štutgart Hajdenhajm Izvor: THOMAS KIENZLE / AFP / Profimedia

Kakva utakmica i drama u Štutgartu! Preokreti, crveni karton, šest golova i remi u 98. minutu!

Imale su "švabe" priliku da priđu uzdrmanom Bajernu na samo bod zaostatka, ali tim iz Minhena, uprkos porazu u "Klasikeru" (1:2) ostaje na solidnih "plus tri" u odnosu na Štutgart.

Naime, tim Sebastijana Henesa nije uspio pred svojim navijačima da savlada "žilavi" Hajdenhajm. Iako je vodio 2:0, na kraju je teškom mukom stigao do boda, i to golom u osmom minutu nadoknade.

Seru Girasi i Anđelo Štiler pogađali su mrežu gostiju u 41. i 58. minutu u činilo se da će domaćini zabilježiti siguran trijumf. Ali sa tim se nisu slagali gosti i ludim preokretom stigli su do 2:3 u periodu od 62. do 85. minuta. Golmanu domaćih Aleksanderu Nibelu upisan je autogol, nakon čega ga je dva puta matirao Tim Klajndinst i u sudijsku nadoknadu ušlo se sa vođstvom gostiju.

Onda je u 96. minutu isključen Nikola Dovedan, a dva minuta kasnije Deniz Undav donio je bod svom timu.

Štutgart je stigao do 57. boda, Bajern Minhen ima 60, a čini se da je nedostižan Bajer Leverkuzen na prvom mjestu sa 73 boda. Toga je svjestan i trener Bavaraca Tomas Tuhel, koji je već čestitao Ćabiju Alonsu na osvojenoj tituli - prvoj u istoriji "apotekara".