PL BiH: Olimpik "makazicama" do vrha!

Sarajevski Olimpik savladao je Mladost iz Velike Obarske 3:0 (1:0) u prvoj utakmici sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i izjednačio se sa Širokim Brijegom na liderskoj poziciji, ali tim sa Pecare ima bolju gol razliku.

PL BiH: Olimpik "makazicama" do vrha! Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

"Vukovi" su u petak popodne pred stotinjak gledalaca na "Otoci" poveli već u trećem minutu pogotkom Denijala Brkovića nakon odlične asistencije Alema Merajića.

Gosti iz Velike Obarske su u Sarajevo došli bez dvojice standardnih prvotimaca - napadača Dragiše Komarčevića i defanzivca Miroslava Jevtića i to se "debelo" osjetilo u igri izabranika Dušana Jevrića.

Domaći su bili bolji tokom većeg dijela susreta, stvarali i promašivali prilike, ali osim pogotka na samom početku nisu uspjeli da zatresu mrežu golmana Saše Mišića.

Sve do 68. minuta, kada je ekipa Mirze Varešanovića riješila utakmicu! I to sjajnim "makazicama" Sulejmana Smajića, najboljeg aktera današnje utakmice.

On je pogodio za 2:0 i diobu prvog mjesta sa Širokobriježanima, koji imaju bolju gol razliku i utakmicu manje.

Tačku na sigurnu i ubjedljivu pobjedu stavio je Dalibor Pandža u trećem minutu sudijske nadoknade.

Olimpik: Tomović, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Smajić, Souza, Bogičević, Subašić, Gligorov, Šivšić.

Mladost: Mišić, Dabić, Zelić, Ramić, Trifković, Stajić, Vasić, Ristić, Vuković, Vidić, Mazić.