Velkoski i Puzigaća za siguran trijumf Sarajeva

U zaostaloj utakmici 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, na "Koševu", Sarajevo slavilo 2:0 protiv zvorničke Drine. Sve riješeno već u prvih 45 minuta meča.

Velkoski i Puzigaća za siguran trijumf Sarajeva Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Sarajevo je rutinskom pobjedom protiv Drine iz Zvornika 2:0, u zaostalom meču 5. kola Premijer lige BiH, stiglo do treće pozicije na tabeli i uz lidera Široki Brijeg jedina je neporažena ekipa u prvenstvu.

Gosti iz Zvornika dobro su se držali u prvih pola časa, a onda su uslijedila dva brza pogotka bordo tima.

Prvo je sjajni Makedonac Krste Velkoski u 32. minutu pogodio za 1:0, a pet minuta kasnije, nakon kornera Miloša Stojčeva, mrežu Zvorničana zatresao je Bojan Puzigaća. Banjalučanin nastavlja sa sjajnim izdanjima ove sezone, a gol Drini bio mu je već četvrti prvenstveni.

U drugom poluvremenu domaći tim je, zadovoljan sigurnim vođstvom, ubacio u brzinu manje, prijetio, ali nije tu bilo mnogo prilika na gol. I ono što su igrači u bordo dresovima napravili pred golom gostiju, uspio je da "očisti" veoma dobri čuvar mreže Goran Maksimović, pa je na kraju ostalo 2:0.