Bravo za Nejmara, bravo za Hrvate

Autori mondo.ba Autori Agencije

Brazil je u srijedu uveče deklasirao Tursku u Istanbulu (0:4), dok je kombinovani tim Hrvatske, sastavljen uglavnom od fudbalera iz domaće lige izgubio od Argentine tek poslije preokreta (2:1).

Fudbalska reprezentacija Brazila u srijedu uveče je u prijateljskoj utakmici igranoj u Istanbulu deklasirala Tursku rezultatom 4:0.

Dva pogotka za "karioke" postigao je Nejmar, prvi i posljednji, a po jedan gol dali su Vilijan i autogol Semiha Kaje.

Nejmar

U Londonu su najveći rivali Brazila - Argentinci odigrali prijateljski dvoboj sa kombinovanim sastavom Hrvatske i slavili poslije preokreta sa 2:1.

"Kockasti" su odigrali vrlo dobru utakmicu u Londonu i prvi su stigli do prednosti preko Anasa Šarbinija u 11. minutu poslije odlične asistencije Matea Kovačića.

Cro

Ipak, u drugom poluvremenu su "gaučosi" uspjeli da naprave preokret - najprije je izjednačio golom Kristijana Ansaldija u 49. minutu, da bi osam minuta poslije Lovre Kalinić oborio Serhija Aguera u svom šesnaestercu i skrivio jedanaesterac.

Siguran s bijele tačke bio je Lionel Mesi za pobjedu Argentine.

U ostalim prijateljskim utakmicama, izdvajama pobjedu Belgije nad Islandom (3:1) i čudesan trijumf Meksika u Holandiji na krilima Karlosa Vele (2:3).