PREMIJER LIGA BIH: Vitez u Drini ugasio "fenjer"

U prvoj utakmici osmog kola Premijer lige BiH, gosti slavili i pobjegli sa posljednje pozicije na tabeli. Čelik nije uspio da savlada Rudar Prijedor.

Drina Vitez 0:2 8. kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Ilustracija
Izvor: MONDO/Ilustracija

Vitez je u Zvornik doputovao sa željom da trijumfuje i tako premijerligaški "fenjer" prepusti nekoj drugoj ekipi.

Hrabrom igrom gosti su ostvarili svoj cilj. Golom Armina Kapetana sredinom prvog poluvremena poveli su protiv Drine i tu prednost uspjeli da zadrže do finiša utakmice. Minut prije kraja Kapetan je svojim drugim pogotkom osigurao Vitežanima tek drugu pobjedu ove sezone.

Sa ova tri boda Vitez je pobjegao sa začelja tabele, gdje se sada nalazi Velež, koji sutra svoj meč igra sa Slobodom u Tuzli.

U drugom današnjem meču, Čelik i Rudar Prijedor odigrali su 0:0. Zeničani su tako propustili priliku da dođu na korak od prvog mjesta.

Preostali mečevi osmog kola Premijer lige BiH na programu su u nedjelju i ponedjeljak.