SERIJA A: Empoli odolio na "Marasiju"

U posljedjem meču 10. kola Serije A Sampdorija je na svom stadionu remizirala sa Empolijem.

Sampdorija je na "Marasiju" protiv Empolija riješila u svoju korist posljednjih osam od devet mečeva u Seriji A, i to bez primljenog gola!

Na zatvaranju 10. kola Serije A, obje tradicije pale su u vodu. Empoli je dao gol i kući se vratio neporažen.

SAMPDORIJA - EMPOLI 1:1 (0:0)

Otvorena igra gostiju kao da je iznenadila tim Valtera Zenge, koji je do ovog kola bio neporažen na "Marasiju". Fudbaleri Empolija igrali su otvoreno, bili bolji u prvom poluvremenu, koje je ipak završeno bez golova.

Na isteku časa igre, Rikardo Saponara lijepo je dodao do Manuela Pućarelija, koji je bio okrenut leđima od gola Sampdorije. Ipak, lako se oslobodio Ervina Zukanovića i efektnim golom donio vođstvo Empoliju. Golman Đenovljana Emilijano Vivijano samo je pogledom ispratio let lopte, smatrajući da ona neće završiti iza njegovih leđa. Ali, prevario se.

...

Ekspresno je Zenga reagovao poslije gola. Iz igre je povukao Antonija Kasana, ubacio Luisa Murijela i ubrzo je sve došlo na svoje mjesto.

Nije dugo potrajalo slavlje gostiju. Samo osam minuta kasnije, nakon izgubljene lopte gostujućih fudbalera, svojim osmim ovosezonskim golom na deset mečeva, Eder je potvrdio sjajnu formu i izjednačio na 1:1.

...

Rade Krunić meč je počeo sa klupe, a u igru je ušao tek dvadesetak minuta prije kraja.

Najbolju priliku za novi gol domaćih u finišu propustili su rezervisti Karlos Hoakin Korea, kada je glavom šutirao preko gola Empolija, te Murijel, koji je iz voleja šutirao za malo pored gola.

Ostalo je 1:1, a gosti su meč završili sa deset igrača. Iako je odigrao samo drugo poluvrijeme, internacionalac iz Senegala El Hadži Dijuse zaradio je dvije javne opomene i meč završio pet minuta prije ostalih.