BUNDES: Medojević olakšao posao "milionerima"

Borusija Dortmund uknjižila je 12. pobjedu ove sezone u Bundesligi poslije preokreta nad Ajtrahtom iz Frankfurta (4:1), koji je cijelo drugo poluvrijeme igrao bez isključenog Slobodana Medojevića.

U posljednjem susretu 16. kola Bundeslige, dortmundski tim je već u šestom minutu bio u zaostatku nakon što je ekipa iz Frankfurta prvi put prešla centar. Aleks Majer je bio strijelac sa ivice kaznenog prostora nakon asistencije Harisa Seferovića.

Domaćin je uzvratio u 24. minutu, a kompletan posao završio je Pjer - Emerik Obamejang. Iako je prvi golgeter Bundeslige bio ne nesebičan, pa je Henrik Mktarijanu preostalo samo da podmetne nogu - 1:1.

Obamejangu je u 37. minutu poništen pogodak zbog opravdano dosuđenog ofsajda, da bi u finišu prvog dijela centarfor iz Gabona promašio i jedanaesterac nakon što je srpski internacionalac iz Ajntrahta Slobodan Medojević zaradio crveni karton.

"Brojčanu nadmoć" u polju, Obamejang je krunisao svojim 18. pogotkom ove sezone nakon odlične akcije Šinđija Kagave u 57. minutu.

Samo četiri minuta kasnije, Mats Humels je "ovjerio" nova tri boda za nastavak trke za minhenskim Bajernom, da bi u samom finišu Kolumbijac Adrijan Ramos postavio konačan rezultat (4:1).

Ajntrahtu je ovo bio osmi poraz i nalazi se tik iznad zone ispadanja.