BUNDES: Bar jedna Borusija slavi

Goleada za kraj prvog dijela sezone u Bundesligi.

"Koltovi" mogu i sa desetoricom!

Za razliku od slavljenika Borusije iz Dortmunda, imenjak iz Menhenhladbaha u 17. kolu Bundeslige ostvario je trijumf.

Tako je prekinuta crna serija od tri poraza u nizu u svim takmičenjima, u kojima je odbrana bijelo-zelenih kapitulirala čak 13 puta (Liga šampiona: Mančester siti 2:4, Bundesliga: Bajer Leverkuzen 0:5, njemački Kup: Verder 3:4).

Borusija Menhengladbah - Darmštat 3:2 (1:1)

I u ovom meču Borusija je primila dva gola, ali je postigla jedan više, pa će zimovati na četvrtom mjestu.

Gosti su do prednosti došli u 28. minutu preko Marsela Helera, a kada je Granit Džaka isključen deset minuta kasnije, činilo se da Borusiji nema spasa.

Ipak, minut prije odlaska na odmor, Lars Štindl sjajnim udarcem sa nekih 18 metara donio je egal i najavio uspješan nastavak meča za domaće.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Havard Nortvajt donio je potpuni preokret "koltovima". Sjajno je Norvežanin pogodio iz slobodnog udarca i obradovao tribine "Borusija Parka".

Vagner za Helera, Heler za Vagnera. Sandro Vagner glavom je zatresao mrežu u 67. minutu. Asistirao je Heler, strijelac prvog gola, i tako se revanširao Brazilac za dodavanje kod prvog gola.

Kada se činilo da će svakom pripasti po bod, na scenu je stupio švedski defanzivac Oskar Vent. Odlično je pobjegao odbrani Darmštata i poslao loptu ispod golmana Kristijana Matenije, za veliki trijumf Borusije iz Menhengladbaha.