Inter nastavio tradiciju, Ljajić strijelac

Inter je bez previše muke savladao Palermo (3:1) u posljednjoj utakmici 28. kola Serije A i stigao na pet bodova "minusa" od plasmana u Ligu šampiona, koji u ovom trenutku drži trećeplasirana Roma.

Kad na "Meacu" u goste dolazi Palermo, onda se tradicionalno unaprijed upisuju bodovi domaćem Interu, kojem su samo osam puta u dosadašnjih 27 mečeva u Milanu Sicilijanci uspjeli da izvuku neriješen rezultat.

Da će Inter lagano nastaviti tradiciju i u posljednjem susretu 28. kola, bilo je jasno poslije dvadesetak minuta jer je rezultat iznosio 2:0 u korist izabranika Roberta Manćinija.

Već u 11. minutu srpski reprezentativac Adem Ljajić je sjajnim pogotkom "načeo" goste sa Sicilije nakon što je sa ivice kaznenog prostora pogodio suprotan ugao gola Stefana Sorentina - 1:0.

Crno-plavi su udvostručili vođstvo u 23. minutu preko Maura Ikardija, koji je odlično reagovao na centaršut Rodriga Palasija i uz pomoć lijeve stative uknjižio četvrti gol u posljednjih šest utakmica, a ukupno 12. ove sezone - 2:0.

Mogao je četiri minuta kasnije Ljajić da "ovjeri" nove bodove Interu u trci za željenim trećim mjestom i plasmanom u Ligu šampiona, ali se nije snašao u stopostotnoj šansi i od tog trenutka su počeli da se bude gosti.

Najprije su u 36. minutu uputili prvi ozbiljniji šut ka golmanu Intera Huan Karizu, koji je zamijenio Samira Handanovića, i to zahvaljujući Franku Vaskezu, da bi prije samog odlaska na odmor na poluvremenu, vezista Palerma smanjio rezultat i produžio nadu da silijanski tim može ostati neporažen.

Vaskez je odlično reagovao na centaršut Andree Rispolija i postigao svoj peti ovosezonski pogodak u Seriji A.

S namjerom da stignu do izjednačenja i eventualno jednog boda koji bi im mnogo značio u borbi za opstanak, napadač Palerma Alberto Đilardino je lukavo kreirao šansu u 48. minutu, ali niko od njegovih saigrača nije shvatio da će lopta proći pored trojice igrača Intera.

Sve nade da će uspjeti u toj namjeri srušio je hrvatski internacionalac Ivan Perišić, poslije odlične akcije Ljajića i Ikardija, koji je glavom u padu pogodio za 3:1.

Reprezentativac Srbije Adem Ljajić zamijenjen je u 66. minutu (umjesto njega je u igru ušao Mario Brozović), ali nije bio pretjerano zadovoljan tom odlukom Manćinija, dok je na drugoj strani u Palermu, šansu da osjeti "Meacu" imao i drugi srpski fudbaler Uroš Đurđević i to u posljednjih 20-ak minuta.

Palermu je ovo bio 15. poraz i nalazi se samo jedan bod iznad Frozinonea, koji se nalazi u zoni ispadanja.