I "veziri" u Željinom nizu

Iako su Travničani neočekivano poveli na "Grbavici", Željezničar preokrenuo već do odlaska na odmor. Bez golova u nastavku.

Željezničar Travnik 2:1 25. kolo Premijer lige BiH Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Željezničara u duelu sa Travnikom upisali su sedmu pobjedu u nizu i tako nastavili sjajan proljećni niz u Premijer ligi BiH.

Tim Edisa Mulalića trijumfovao je 2:1, iako su gosti iznenađujuće poveli na "Grbavici" već u trećem minutu preko Asima Zeca.

ŽELJEZNIČAR - TRAVNIK 2:1 (2:1)

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, S. Stevanovič, Kosorić, Kramarić (od 46. Tijago), Zolotić (od 80. E. Sadiković), Bekrić (od 88. Đermanović), Bogičević, Stanić, Lendrić, Zahirović, M. Stevanović. Trener: Edis Mulalić.

TRAVNIK: Nurković, Nuhić, Kovač, Jašarević (od 64. Fazlić), Zec, Varupa, Kadrić, Kouadio (od 77. Đogić), Jelić, Aleksić, Smajić. Trener: Boris Gavran.

Ipak, nije dugo trajalo slavlje gostiju. Već u 17. minutu Miroslav Stevanović donio je izjednačenje sarajevskim plavim, da bi na isteku pola časa igre Samir Bekrić pogodio za 2:1. Malo ko je tada vjerovao da se mreže više neće tresti.

Ipak, Travničani koji su jednom nogom već u nižem rangu takmičenja, pružili su žestok otpor favorizovanom domaćinu. Ali, hrabra igra "vezira" nije nagrađena bar jednim bodom, koji istina ne bi mnogo značio gostima.

S druge strane, Željezničar nastavlja potjeru za vodećim ekipama Premijer lige BiH. Osam pobjeda i svega dva remija u posljednjih 10 mečeva pokazatelj je da Željo igra sjajno u nastavku prvenstva i da se do kraja sezone neće predati u borbi za najviši plasman.

FK Željezničar i navijači ovog sarajevskog kluba su na utakmici 25. kola Premijer lige BiH obilježili godinu dana od smrti navijača tima s "Grbavice" Mirze Raščića.